| irinusca264 a întrebat:

pana la urma a intrat in vigoare ACTA? Voi ce parere aveti de ea?

Răspuns Câştigător
| melittlelioness a răspuns:

Nu...
Acta este practic ultima faza de ingradire a libertatii noastre
ce pot sa spun e jos acta

12 răspunsuri:
| CannbalCorpse a răspuns:

Nu, nu a intrat in vigoare. Am o parere gresita deoarece daca intra in vigoare ne lua libertatea de pe internet! happy O seara buna.

| LarisaOana a răspuns:

Nu, uite aici: http://www.ziare.com/......an-1176850

Nu cred ca ar fi fost o solutie atat de buna, exista metode mult mai eficiente pentru a ii invata pe tineri si nu numai ca trebuie sa fii civilizat si pe internet. Am fi avut poate mai multe pierdere, dar in acelasi timp de pierdut.

| xDavidx a răspuns:

Salut! Nu stiu unde ai fost cand so anuntat ca verdictul ACTA a fost anulat cu vot majoritar. Ce cred eu despre el, ei bine uite :
A - acest
C - ****
T - trebuie
A - anulat

Si l-o anulat dupa nenumaratele proteste. Multumesc!

| Eeu a răspuns:

ACTA nu a intrat in vigoare! Este ceva nedrept, deoarece nu toti dintre noi avem sute de mii de euro sa cumparam fiecare piesa si fiecare film ca sa ne uitam o data la el si gata.

| NykuMjFan a răspuns:

ACTA a fost respinsa din vara trecuta d'oh
Cel putin de catre Romania, si nu cred ca o sa o aprobe alte tari, chiar daca au semnat

| AlleSss a răspuns:

Heiii!
Din pacate a intrat, nu ai vazut? Si pe site-ul asta e.straight face
Sincer. Nu-mi place ideea, dar.
Bafta!

| Duucu a răspuns:

ACTA- Acest **** trebuie anulat.E tot ce am putut spune.

| Maryan_Voicu_1993 a răspuns:

Nu a intrat, si bine ca nu a intrat

| NoNameInAction a răspuns:

Da, cred ca a intrat si este foarte bine pentru ca asa avem mai multe drepturihappy

| melittlelioness a răspuns (pentru NoNameInAction):

Inteligent raspuns ce sa spun...
inainte sa vorbesti eu zic ca ar fi cazul sa te mai si documentezi
daca acta este in favoarea noastra inseamna ca eu sunt Regina Maria
Si nuuuu, nu s.a aprobat, ce a mai fost pe la tv a fost legat de plangerea celor de la PRO tv impotriva vplay(nemancatii aia)

| NoNameInAction a răspuns (pentru melittlelioness):

Eu cred ca m-am exprimat destul de corect avand in vedere faptul ca am zis SI citez: ''cred ca a intrat". Daca unii nu ma inteleg, e treaba lor.

| melittlelioness a răspuns (pentru NoNameInAction):

Eu zic sa incetezi cu semnalizatul...macar taci
ai spus ff clar ca ACTA ne ofera mai multe drepturi
aflta tu ca Acta iti ingradeste dreptul la libera exprimare