| KickuleTzZ a întrebat:

E intrată ACTA în vigoare?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tratatul comercial ACTA nu a intrat inca in vigoare, va intra doar daca va fi ratificat d Parlamentul European si Parlamentul Romaniei. Dupa cum am citit va intra in PE prin luna iunie, la noi poate mai tarziu. Nu se stie daca va fi ratificat ori nu, multi se opun ratificarii. Numai bine!

| pwp a răspuns:

Nu... a fost respinsa de Romania happy

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Nu. Dar acum se discuta o alta lege, CISPA

| DLeonard a răspuns:

Nu în România.

| ComaniciIonut a răspuns:

Pai ACTA nu e va aproba niciodata este un proiect deocamdata... Nu este o lege care trebuie neaparat intrata in viata de zi cu zi... Daca se va aproba va fi WAR

| gogus a răspuns:

Nu, in iunie daca este aprobata de Parlamentul European va intra in vigoare.