| Tibi35 a întrebat:

Cand vorbesc cu cineva la microfon sau ma inregistrez se aude un sunet ciudat pe fundal...ca si cum ar canta greierii, dar se aude in continuu, a devenit deranjant...de la microfon nu poate sa fie pentru ca am schimbat 5 microfoane din aceasta cauza. spuneti-mi ce pot sa fac sa scap de acest sunet. FUNDA! (nu e de la respiratia mea, microfonul e pe birou)

4 răspunsuri:
| mnia a răspuns:

Se intampla din cauza numarului foarte mare de utilizatori ai acelui program, mi se intampla si mie des... n-ai ce-i face.

| cocosnucifera a răspuns:

Asa se aude in toate microfoanele, n-ai ce-i face, daca nu dai sute de lei pe ele nu cred ca gasesti unul bun.

| deletedprofile a răspuns:

Din detaliile care mi le-ai dat tu, cauza poate fi urmatoarea:
1. De la microfon (putine sanse sa fie de la microfon daca zici ca ai schimbat 5 pana acum)
2. De la placa de sunet (cel mai probabil, mai ales daca ai una onboard)

Rezolvare:
1. Instaleaza o placa de sunet noua si dezactiveaz-o pe cea onboard
2. Incearca un microfon USB (nu ai specificat ce fel de microfon ai, mufa USB sau Jack)

| apriores a răspuns:

Ar putea fi de la microfonie, in cazul in care-l tii prea aproape de boxe... Daca nu, ai putea incerca sa dezactivezi Microfon Boost - te vei auzi mai incet, dar poate scapi de greieri. happy
Daca nici asta nu te ajuta, ai putea cauta ultima versiune de driver. Iar daca nici asta nu rezolva... alta idee decat sa cumperi o placa mai ieftinuta dar mai buna, nu am (poate o fi o problema de la mufa jack).