| ANDREIALEX99 a întrebat:

Dupa ce filmez orice joc sau lucru pe calculator, cand dau sa vad ce am filmat, pe filmare se aude pe fundal un bazait.
Ce spuneti, este o problema cu microfonul meu? (microfonul este de la casti) Cum pot rezolva asta?
A si daca trebuie sa-mi iau alt microfon, imi spune-ti si mie, va rog, niste microfoane bune

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| piratuu a răspuns:

I-ati un microfon mai bun.

| marian5946 a răspuns:

Asa mi se intampla si mie cand filmam si era de la microfonul de la casti.Pentru a scapa de bazait iti recomand sa cumperi un microfon separat de casti, dar aici intervine bugetul.
Aici sunt cateva microfoane pe care si eu le-am avut:
-A4Tech MI-10 =21 lei
-Genius MIC-01A =15 lei
-Sonic Salar M3 =20 lei
(Acestea sunt preturile cu care eu le-am cumparat)Sper sa iti fie de ajutor.

| Trollman a răspuns:

In general nu se poate rezolva problema cu bazaitul, eu iti recomand sa iti iei un microfon nou si sa nu uiti:un microfon bun nu este prin mufa jack, este prin usb, ca si microfon bun iti recomand un blue yeti