| anonim_4396 a întrebat:

Cand vreau sa trimit un mesaj nu pot si imi scrie asa : Atentie!
Pentru a trimite acest mesaj, este nevoie sa confirmi adresa de e-mail.
In acest scop, un e-mail a fost trimis la adresa ---------@yahoo.com. In cazul in care e-mailul nu figureaza in Inbox, iti sugeram sa verifici si in folderele de Spam / Bulk. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Mi se pare că nu ai confirmat înregistrarea pe TPU. În ziua când te-ai înregistrat ai primit, în contul tău de e-mail indicat la înregistrare, un mesaj de la TPU, prin care îţi cerea să confirmi înregistrarea, dând clic în locul indicat din mesaj. Dacă n-ai facut asta caută mesajul în contul de e-mail(s-ar putea să fi ajuns şi în Spam), deschide-l şi dă clic în locul indicat şi cred că problemele tale o să dispară. Pentru a afla mai multe despre TPU poţi citi răspunsurile la ÎNTREBĂRI FRECVENTE. Numai bine!

3 răspunsuri:
| DildăuPaispe a răspuns:

Sa gasesti email-ul trimis de la TPU si sa dai click pe linkul care urmeaza dupa niste cuvinte de genul "Pentru a confirma...click pe urmatorul link"

| AlexutzZza a răspuns:

Baga la google : ymail si o sa iti apara niste casute unde trebuie sa iti bagi id-ul si parola, bagale si intra in ymail. acolo ti-ai confirmat parola ( ai dovedit ca e id tau ) si poti trimite mesaje.

fundita?

| xKikOAlecswaa a răspuns:

Pai...
Te duci la emailuri-le tale si scrie ceva cu TPU in Imbox sau Spam Bulk. Te duci pana gasesti ceva cu TPU. Si dai pe el. Si iti da un link acolo. Apesi pe el si gata!
Succes!
Pa, pa!