| anonim_4396 a întrebat:

Care a fost cea mai frumoasa/cea mai neplacuta intamplare de la propria-ti nunta?

Răspuns Câştigător
| rael a răspuns:

Neplacut a fost cand la sfarsit, din greseala, o cunostinta mi-a agatat rochia cu piciorul unui scaun, si mi-a sfasiat-o la poale. Si faptul ca am stat vreo doua ore incaltata cu cizmele unui verisor (mi-au furat pantofii si cel care a facut-o," avand ceva la bord " nu a mai vrut sa mi-i dea inapoi! pana mi-am adus alti pantofi de acasa!)
In rest - ce a mai ramas - a fost foarte frumos!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai frumos moment a fost slujba religioasa. A fost foarte emotionanta, iar sotul meu isi retinea cu greu lacrimile de emotie.
Cel mai neplacut a fost asezatul invitatilor la masa. Ne promisese cineva ca ne ajuta, dar cand am ajuns la restaurant ne-a lasat balta si de-abia m-am descurcat singura cu toata lumea, dat fiind ca sotul meu plecase cu niste rude pana in hotelul vecin.

tundenana
| tundenana a răspuns:

As putea sa zic ca cele mai haioase faze au fost cand cea mai buna prietena a mea s-a batut cu o colega de-a mea pentru buchetul miresei, o alta faza cand m-a oprit politia dupa nunta... eu conduceam masina spre casa pe la 5 dimineata eram in rochia de mireasa, m-a oprit si a cerut permisul, imaginea mea la volan in rochie de mireasa cred ca il poti inchipui... voaluri si volanasele care mi se ridicau pana in gat... iar desteptul ma si intreaba de unde veniti? iar cel mai neplacut a fost cand a venit tortul miresei si in loc de melodia The Verve - Bittersweet Symphony dj -ul a pus banala melodie La multi ani pe care nu am vrut sa o aud la nunta mea si poate faptul ca alaptam, fetita mea avea 4 luni... am dat de 4 ori jos rochia de mireasa...

| dalea a răspuns:

Un lucru foarte neplacut de la nunta mea a fost ca am fost scosi din biserica inainte de a fi cununati religios pentru a se face o slujba de inmormantare. Cea mai frumoasa ar fi ca vremea era excelenta, fara un nor pe cer, desi timp de doua saptamani a plouat aproapa continuu.