| Stephanie20 a întrebat:

Cum poti trece peste o intamplare neplacuta? [ vorbesc pe plan sentimental].
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

1) Inlatura cam tot ce iti poate aduce aminte de ce a fost. Tot ce poti.
2) Cauta sa nu fii singura si retrasa.
3) Cauta sa fii mereu in activitate, sa ai ceva de facut, in urmatoarele zile, saptamini, ca nu cumva sa pici pe ginduri si sa cazi in butoiul cu melancolie.
4) Ce faci, fa fara sa te chinui, cauta ceva placut, care sa iti distraga atentia de la celelalte lucruri. Ceva ce iti place foarte mult.
5) Cauta sa te bucuri de lucrurile mici. Ai minca o ciocolata? Maninca! Ai asculta o melodie anume? Ascult-o! Poti da cuiva o mica mina de ajutor? Fa-o! Da-i sufletelului tau ceea ce are nevoie pentru a se incarca pozitiv, ca sa poata face fata perioadei prin care treci.

| Stephanie20 explică (pentru cristi202):

Multumesc mult!

| cristi202 a răspuns (pentru Stephanie20):

Cu placere!
happy

5 răspunsuri:
| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Sa iesi in oras. Poate asa o sa te intalnesti cu cineva care sa te incurajeze.