| Elena1234456 a întrebat:

Care ar fi lucrul pe care l-ai lua cu tine pe o insula pustie? Argumentati!

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Ce? Familia. Ce lucru este mai important ca sa-l iau pe o insula pustie decat familia?

24 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

O maceta. Pentru ca o pot folosi la multe lucruri.

| iri a răspuns:

Un baiat smug

| Andreea_8014 a răspuns:

Nu as lua decat mp3-ul
Doar atat!
Si eventual o carte...

| arysa a răspuns:

Telefonul ca sa pot tine legatura cu prietenii sa le povestesc cum e pe acolo si pentru ca pot sa intru pe net de pe el.

| Lary a răspuns:

Inhalatorul(pentru astm)si probabil un caiet+pix

| KidoSmart a răspuns:

Mp3 si baterii

| cosima11 a răspuns:

Voi chiar nu puteti trai fara muzica/tel/net? happy
eu cred ca pe lumea asta exista si altceva mai important decat astea. in primul` rand familia [dar avand in vedere ca nu i obiect nu se pune] eu as lua cu miiinee.thinking poate niste vitamine [ca nu se stie cum ii cu hrana] saaaau foi si multe multe creioane colorate big grin

| BarBye a răspuns:

Sunt prea multe lucruri din care pot alege big grin
Nu m-am gadit inca.

| ramona_1444 a răspuns:

Un baiat sa nu ma plictisresc (serios)

| AlinPlaya a răspuns:

Buna. Eu as lua 2 lucruri. Stiu ca intrebarea era cu un singur lucru dar asta elaughing. Mi-as lua mingea de baschet si un panou de baschet sa pot sa joc tot timpul.love struck
Ave!

| Psycho a răspuns:

Initial, voiam sa scriu telefonul. dar dupa ce se descarca, nu mai am ce face cu el. straight face dupa aia, voiam sa zic calculatorul. dar am nevoie de net.si daca se strica, nu-l stiu repara.la mp3 i se descarca bateria. o carte dupa ce-o termin de citit nu mai am ce face cu ea...hmmmthinking o duzina de lazi de bere love struck
argumentare? pentru ca n-as putea trai fara bere. devil

laughing eh.nu stiu ce sa zic.as lua toate lucrurile scrise mai sus si multe altele.nu pot alege doar unul.pentru ca nu as putea trai fara multe lucruri.
tu ce ai lua? tongue

| AdaIoana18 a răspuns:

Eu as lua cu mine pe o insula pustie pe prietenul meu si un aparat foto ca sa ne facem si noi niste poze.

| nobody_7406 a răspuns:

Doar un lucru? daca ar fi dupa mine mi-as lua o groaza de lucruri. dar sa vedemthinking trusa de igiena personala n-o s-o pun pentru ca oricum odata se va irosi ce-i in ealaughing deci.nu. telefonul? la ce-mi poate fi de folos pe o insula? o carte? o citesc si apoi ma uit la ealaughing NU... e greu sa alegi doar un lucru pe care sa-l iei cu tine pe o insula PUSTIE.acel lucru ar trebui sa fie folositor si foarte important pentru tine...eu cred ca o iau pe mamarolling on the floor bine nu e un lucru. dar sa zicem. ea mereu are cate o solutie in orice situatie, asa ca mi-ar fi de foarte mare ajutor in pustietatebig grin

| nobody_7406 a răspuns:

@LAVINIA123, la ce iti trebuie machiaj pe o insula PUSTIE?laughing si telefonul? chiar crezi ca ai semnal sa vb cu prietenii tai?

| uite aici a răspuns:

Un cutit serios, ar fi cel mai folositor lucru ( presupunand ca trebuie sa supravietuiesti acolo, adica sa nu fii in vacanta sau altceva)

| alex1991 a răspuns:

Pe steve irwin daca ar mai traisad - nu stiu daca mai e necesar sa argumentez.

| LAVINIA123 a răspuns:

Nu stiu sigur ce mi-as lua dar primele 3 lucruri ar fi(in ordinea pe care le-as lua). in primul rand familia(dar acesta nu este un lucru material deci nu se pune), in al2-lea rand mi-as lua telefonul pentru. ca eu nu rezist fara prieteni, in al treilea rand mi-as luatrusa de machiaj deoarece nu arat bine fara machiaj. j in ultimul rand mi-as lua hainele...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Menghina.Nu fac nimic fara menghina mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un caiet sau mai multe și un pix sau mai multe. De ce? Pentru a așterne pe foaie tot ce mi se întâmplă acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce intrebare... straight face Laptopul. nu pot sa traiesc fara el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un cutit de vanatoare, dotat. si ascutit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@arysa

Sa ma chemi pe mine sa-ti trag curent pe insula sa-ncarci telefonu.Semnal sa presupunem ca ai de la soare si de navigat pe net o poti face in ocean.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Papusa gonflii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@uite aici laughing, ai vazut si tu piratii din caraibe? laughing
Eu as lua Pamantul, doar este 1 lucru`? rolling on the floorrolling on the floor