| alexx102428 a întrebat:

Care are mai multa forta mana (pumnul)sau piciorul?

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mintea.
Cu control mental adecvat poti chiar multiplica forta, mai ales la lovituri.

| aXy99 a răspuns:

Piciorul. Muschii sunt mult mai dezvoltati. Gandeste-te ca picioarele trebuie sa care trunchiul si capulwinking
Muschiul cvadriceps este un muschi foarte mare si puternic, la fel si bicepsul femural, adductori ai gambei, tricepsul sural, croitor etc. Nu se compara cu muschii membrelor superioare.
Ca exemplu, eu fac la sala cu greutate dubla la membrele inferioare fata de cele superioare.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Piciorul poate avea de peste 10 ori mai multa forta; dar presiunea efectiva este mult mai mare a pumnului

| aXy99 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Daca nu stii sa folosesti membrele inferioare ai fi tentat sa crezi asta. Depinde la ce te referi, fii mai explicit.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru aXy99):

Legile fizicii : kilograme forta pe centimetru patrat. 4dan in wu dang este suficient?winking

| LordBolton a răspuns:

Piciorul, evident.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Piciorul ma frate, ce intrebare e asta? laughing
Un picior dat bine in templa e direct knockout

| Victor453 a răspuns:

Sigur ca piciorul

Răspuns utilizator avertizat
| Stefan23k23 a răspuns:

Piciorul.

| zynaidatudor a răspuns:

Eu cred ca punmul