| Sofer a întrebat:

Ce tip de salut preferați?
- cu mana
- cu pumnul
- cu cotul
Eu prefer pe cel cu pumnul. happy

27 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cu ochiul

| Sofer explică (pentru mgtow):

Cu o privire și ii faci cu ochiu.

| Drimmero a răspuns:

Salutul cotidian cu mana, asa m-am invatat, asa voi folosi mereu, majoritatea se saluta cu mana si pe pandemie, rar vezi cu cotul/pumnul

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Indiferent.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Cu pumnul in gura aluia pe care il salut, haha.

| Catrice a răspuns:

Cu pumnul în bot.

| Sofer explică (pentru Catrice):

Ești rău.

| Catrice a răspuns (pentru Sofer):

Nu nu, sunt realisthee hee doar nu vrei sa iei covid

| Frank51 a răspuns:

Baietii cu mana, fetele cu gura.

| SilentRain a răspuns:

De la distanță

| raMLesS a răspuns:

Eu ma salut cu prietenii mei cu pumnii in cap, ne dam cate o bomba de ne ia dracu salvarea laughing

| StrongHeart a răspuns:

Prefer salutul din cuvant,spus cu dragoste frateasca,salut,buna dimineata,buna,servus daca esti ardelean,niciodata "noroc" pentru ca are o conotatie negativa si nu inseamna ce credem, e numele unui idol din evul mediu.
Din cele trei mentionate de tine,cu cotul e ciudat, cu mana este un salut mai formal si cu pumnul e asa, mai prieteneste, deci cu pumnul laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ala vechi, strangerea mainii. Ciocnirea pumnilor e pentru copii. Barbatii isi dau pumni, nu ii ciocnesc amical. Ala cu cotul nu stiu ce e si nici nu vreau sa aflu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recunosc ca s-a intamplat sa ciocnesc odata pumnul cu cineva care a initiat acest salut. E o rusine cu care trebuie sa traiesc toata viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prefer sa nu fac schimb de microbi, optez pentru strangerea de mana doar in anumite contexte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu mâna.
Acum depinde daca e fata prefer cu ambele mâini, dar niciuna nu se apropie de mine ba chiar dau un pas înapoi când sunt la 1m de ele. Și nu cred că e de la covid.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu mâna. Și, în unele cazuri, îmbrățișările. happy

| Sofer explică (pentru anonim_4396):

Îmbrățișări daa. Asta îl fac cu o fata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sofer):

Merge și cu un prieten bun sau cu un frate.

| Jus7t a răspuns:

Când îmi bagă mâna în pantaloni și zice "salut scumpule :*" iar când pleacă să zică "să crești mare".
Că tot țin minte o întrebare de la o tipă ce zicea că prietenul ei îi ia mână și "nu știu cum" o bagă în pantalonii lui pe organ așa, deodată...ca un ninja, nici nu știe când ajunge acolo.
Poate stătea cu Scott Adkins thinking

| Jus7t a răspuns:

Nu folosesc niciunul în perioada asta.

| Goddessss a răspuns:

Cu mâna

| Sofer explică (pentru Goddessss):

Nu îmi place. De fiecare data când dau salut cu mâna cu oricine. Acel om are mama transpirata și simt în acel moment sa ma duc sa ma spăl pe mâini cu săpun.

| Goddessss a răspuns (pentru Sofer):

Ah lol, eu credeam ca zici cu mâna in sensul ca, ii faci cu mâna (wave in engleza).
da si așa sa fie, tot cu mâna aleg

| Totenkampf a răspuns:

Mâna dreaptă ridicată.

| Iulia203 a răspuns:

Niciuna laughing nu imi place sa ating oameni

| Sofer explică (pentru Iulia203):

Te ating ei pe tine laughing
Păi cum asa? Nu îți saluți prietena?