| anotherhumanbeing a întrebat:

Care au fost cele mai bune carti citite de pana acum, dupa parerea ta?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
17 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Leaganul pisicii de Kurt Vonnegut, Viata lui Dante de Giovanni Boccaccio, Masca de Dean R. Koontz, Nunta in decembrie de Anita Shreve, Negura de Miguel Unamuno, Prizonier la 9 ani de Ion Grecea, M-am hotarat sa devin prot de Martin Page, De ce iubim femeile de Mircea Cartarescu, Turistul singuratic de Tudor Popescu, Enigma Otiliei de George Calinescu, Domnisoara Christina de Mircea Eliade, Dama cu camelii de Alexandre dumas fiul si probabil alte cateva de care nu imi amintesc pe moment.

| AvalohAlyn a răspuns:

Cartile lui Jules Verne, imi plac foarte mult.Sunt descrieri si stiintifice si literare iar limbajul este mediu, pe intelesul tuturor dar totodata fascinant.Altceva ar mai fi Ciresarii de Constantin Chirita pentru continut, povestea si intamplarile adolescentilor.

| Radioactive a răspuns:

Mie mi-au placut cele din saga amurg, la rascruce de vanturi

| ☆♥spery♥☆ a răspuns:

Cea mai bună carte după părerea mea a fost „Pe aripile vântului" -Margaret Mitchell. A ta?

| cosmina05 a răspuns:

Imi plac foarte mult cartile de karl may... e ca un drog as citi intruna

| Marry:X a răspuns:

Buna.Sunt multe carti care imi plac, dar o sa iti enumar doar cateva.
-Twilight, Luna nou, Eclipsa, Zori de zi.
-Jurnalele unui vampir.
-Chemare in noapte
-Singur pe lume
-Noua si scurta viata a lui Bree Tanner
-Gazda
-Caderea lui Adam
-Lunga asteptare.

| Damian a răspuns:

Ingeri si demoni dan brown

| florentinf a răspuns:

Cele mai bune carti din biblioteca mea au fost comoara din lacul de argint de Karl May si omul invizibil de H.G. Wells

| AleB a răspuns:

Mie mi-a placut mult
capitan la 15 ani
10 negrii mititei
crima din orient express
testamentul incasului

| anotherhumanbeing explică:

Cele mai bune carti cititte pana acum au fost :

Cuibul de Vipere(Francois Mauriac)
10 negrii mititei, Misterul celor 4, Crima din Orient Express, Ucigasul ABC(Agatha Christie)
Accidentul, Femei, Orasul cu salcami(Mihail Sebastian)
Panza de paianjen(Cella Serghi)
La raul Piedra am sezut si am plans, Alchimistul( Paulo Coelho)
Invitatie la vals(Mihail Drumes)
Carrie(Stephen King)
Tess D'urberville(Thomas Hardy)
Drumul spre Waterloo(Karl Mey)
Marile Sperante(Charles Dickens)
Piciul(Alphonse Deudet)
O mie de monede de aur(Ruthanne Lum McCunn)
Dune (Frank Herbert)

| JjJjH9 a răspuns:

Probabil cartea mea preferata a fost si va ramane AMURG de Stephenie Meyer. Citind aceasta carte am inceput sa iubesc literatura, lucru imposibil pana atunci pentru mine. O recomand si altora. Sunt sigura ca veti ramane saisfacuti, iar unii din voi poate o vor considera ca si mine, CEA MAI BUNA CARTE CITITA VREODATA.

| Ѕαяωאאα a răspuns:

Saga amurg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai.codul lui da Vinci, simbolul pierdut, Zori de zi(Twilight).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer am 14 ani si ma fascineaza cartile de aventura am citit CONTELE DE MONTE CRISTO; PILOTUL DE PE DUNARE; PAPILLON; si tot felul de povesti dar astea 3 sunt preferetele mele adica monte cristo cele 3 vol si papillon cele 2

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parerea mea e romanul ''Tema pentru acasa'' de N. Dabija... e super vi-l recomand...

| alextenea15 a răspuns:

Singur pe loume e foarte emotionanta povestea