| nicoleta24 a întrebat:

Care credeti ca erau asemanarile si deosebirile dintre copiii de altadata si cei din zilele noastre? exista avantaje sau dezavantaje? Cel mai clar raspuns primeste funditahappy...(din curiozitate)

5 răspunsuri:
| elena a răspuns:

"Copiii de acum" sunt "si cei din zilele noastre", cred, ca trebuie sa reformulezi intrebarea.

Răspuns utilizator avertizat
| mAkE_2626 a răspuns:

Copiii de altadata, nu erau ''smecheri''nu cereau tot ce vor.Isi intelegeau parintii ii ajutau, ex:I.Creanga daca ai citithappy si invatau.Copiii de acum nu inteleg ce timp e acum, vor doar bani, nu se gandesc la parintii lor, la ore fac smecherii.Lumea se schimba, doar tu poti sa ramai asa cum estihappy

| TheSkyNow a răspuns:

Orice generatie e putin diferita, in general capacitatea de asimilare e mai mare pentru ca exista accesul permanent la informatii, dar afecteaza viata sociala. Alta diferenta este valorificarea oameniilor in general dupa banii care ii au si capacitatea mult mai scazuta de a se descurca pe cont propriu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copiii sunt copii indiferent de "era" in care au trait happy Ei gandesc la fel big grin