| anonim_4396 a întrebat:

Care credeti ca sunt asemanarile si deosebirile dintre oameni si animale in ceea ce priveste rautatea sau agresivitatea? Funda! happy

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna Andra!

Pai... oamenii si animalele au un mod si un mediu diferit de viata.

Daca ar fi sa comparam un om si un leu am gasi si deosebiri si asemanari. Leii sunt invatati de mici sa vaneze si sa ucida alte animale pentru a putea ei supravietui.La fel sunt si unii oameni invatati de mici de catre parinti sa minta, sa triseze, sa fure si sa se foloseasca de altii pentru a le fi lor bine.
In concluzie, unii oamnei pot fi mai rai si mai agresivi decat un animal si un animal poate fi mai bun decat un om(de exemplu un caine sau o pisica). Depinde cu ce animal faci comparatia.

Sper ca te-am ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca asemanarea este ca si oamenii si animalele au momente de agresivitate. Dar diferenta este ca animalele sunt rele si agresive doar cand se apara pe ele si puii lor; insa oamenii fac rautati cu voia lor, din invidie, oftica etc.

| Rose123 a răspuns:

Depinde de om...si de animal laughing

| mihaela155 a răspuns:

Buna! Deosebire dintre un animal si un om este ca:omul poate simti anumite chestii si are bunu simt iar animalele vaneaza pentru prada nu simt nimic pentru nimeni doar pentru cei ca acestia care le-au dat nastere. Sper ca ti-am fost de ajutor! Bye!:*Fundita?big grin