| TheLastDancer15 a întrebat:

Care credeti ca este cea mai dominanta caracteristica a oamenilor din Romania?

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

Fatalismul nostru dezgustator, care ne face sa renuntam si sa ne resemnam.Cum mi-a spus odata un prieten:''Ba,grecii au Legendele Olimpului,noi avem Miorita.Ce e asa greu?". Resemnarea ne caracterizeaza pe noi,majoritatea, ma rog, pentru ca stam sa lancezim in loc sa facem ceva important.Credem ca prin lene se obtine ceva.Dar, hei, am gasit cateva sondaje din care reise ca generatia mea...astia nascuti intre 92-98 se desteapta. Poate noi o sa avem o sansa adevarata sa scapam din anonimatul asta si sa devenim in sfarsit o tara, ca in prezent, suntem o turma cu oi jointate care merg fiecare pe unde le taie capul... sad

7 răspunsuri:
| BoOoMbOnik a răspuns:

Petrecareti laughing fundita? te rog. mersi

| wimpyannya a răspuns:

Tiganiada, ne place scandalul si oriunde mergem nu stim decat sa iesim in evidenta prin lucruri penibile

| ViseInCulori a răspuns:

De fapt, sunt trei:egoism, lasitate si rautate.

| mihai96alex a răspuns:

Superficialitatea. In Romania toate lucrurile se fac superficial. Tara merge prost deoarece nu exista simt de raspundere. Aici este valabila zicala: "Tara arde si baba se piaptana"

| Ana0Any a răspuns:

Poi foamea pentru bani, fara suparare dar prea rar gasesti prieteni care pentru 5000 d eura sa nu tea dea, asa a ajuns tara noastra sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Egoismul

| bogdypolice a răspuns:

Cred ca prostia.