| Dizzyz a întrebat:

Care e diferenta dintre a sparge parole si a ghici parole? Funda cel mai buna raspuns.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Spargerea parolelor consista in a fura un ID sau cont din momentul in care se descifreaza codul secret iar ghiceala e cand pune la intamplare parola si e buna.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Spargerea parolelor este infractiune, ghicirea lor este noroc. Numai bine!

| Dizzyz explică (pentru Ioandelasal):

Da,dar nu inteleg procesul prin a sparge parole sau coduri etc(nu ca vreau sa incerc dar sunt foarte curios)

| suntserios a răspuns (pentru Dizzyz):

Procesul este unul foarte complicat si implica analiza, interpretarea si descifrarea pachetelor trimise prin retea.

| royeti a răspuns:

Nu poti sparge o parola, eventual poti "sparge" un cont. Iar cea mai frecventa metoda este furtul prin metode de inselaciune "scam"; pagini asemanatoare cu cele originale, mailuri, conturi de banca etc. sau prin keyloger, troian, etc

| stαcy a răspuns:

Spargerea parolei inseamna sa furi un cont, prin tehnici, adica sa fii un haker. Asa se numesc cei care fura din lumea virtuala.
Ghiceala parolei inseamna sa pui din greseala o parola care sa fie buna.