| Simina_4424 a întrebat:

Care e limba cea mai vorbita din lume?

8 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Desi sunt sigura ca toti s-ar fi gandit la limba engleza... de fapt mandarina (chineza) este cea mai vorbita limba din lume (un miliard de oameni). Engleza ocupa locul 2 sau 3 in functie de unele sau altele din statistici la concurenta cu hindusa. Pe locul 4 este spaniola... Sper ca ti-am putut fi de ajutor

| ๓ยเ a răspuns:

Cine nu stie...chineza

| kaumi a răspuns:

chineza

| Tron a răspuns:

Chinezalaughing...auzi la ei engleza...pffff.

| chery a răspuns:

Cea mai vorbita limba din lume este chineza.

| ozulll a răspuns:

Ce mai vorbita e chineza. sigur

| ginette a răspuns:

Cea mai vorbita limba din lume este mandarina - folosita in China, Malaysia si Taiwan, de catre 1120 milioane de persoane.

| nina a răspuns:

Am fost tentata sa zic ca engleza, dar de fapt chineza e cea mai vorbita, pentru ca stii si tu cati chinezi sunt pe lume!