| موسيقى a întrebat:

Care este cea mai vorbita limba?

Răspuns Câştigător
| SuntEmo a răspuns:

Chineza.

9 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Mandarina este cea mai vorbită limbă, cu 1020 milioane de vorbitori. Este urmată apoi de spaniola, cu 390 de milioane şi apoi de engleză.
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_languages_by_number_of_native_speakers

| Ronnix a răspuns:

Cea mai vorbita limba este limba chineza.

| alynutza6820 a răspuns:

Depinde in ce tara... dupa parerea mea engleza, deoarece e limba de uz international.De exemplu daca te duci la OXFORD nu faci chineza... faci engleza si peste tot e la fel.

| Lummy a răspuns:

Engleza, e limba intrenationala big grin

| oanabuysomeweed a răspuns:

Engleza cred big grin Pentru ca chinezii vorbesc engl dar din cate stiu englezii nu prea vorbesc chinezahee hee

| тєqυιℓα a răspuns:

Engleza,chineza.Punct.

| bbxbeibiiii a răspuns:

Poate fi chineza, caci ei sunt foarte multi
Sau poate fi engleza, caci este vorbita in mai multe tari.
Dar eu am citit intr-o carte ca este chineza.

| DragosFku a răspuns:

Pai cred ca este chineza sau romana

| Fitze_4728 a răspuns:

Parca este chineza.kisskiss