| Biutsssaa a întrebat:

Care este anotimpul vostru favorit? De ce ati ales acest anotimp? Funda, pentru cel mai bun raspunshappy

Răspuns Câştigător
| lilboutique a răspuns:

Mie una imi plac toate anotimpurile, nu pot alege unul singur. Toate au frumusetea lor! Toamna este un anotimp romantic, colorat, peisajele de toamna sunt superbe, vremea la fel. Iarna ador zapada, ador sa fie totul alb, sa stau si sa privesc fulgii cum cad atunci cand ningeday dreaming Imi plac bataile cu zapada si in fiecare iarna, cu toate ca am crescut, ma consider inca un copil (sunt inca unul...am 16 ani) si in fiecare an fac oameni de zapada si ma bat cu prietenii mei cu bulgari de parca am fi niste copii care se bucura pentru prima data de ninsoare. Primavara este de asemenea superba, peisajele de primavara, pomii infloriti, totul este roz, verde, alb. Natura reinvie si noi de asemenea! Vara nu prea suport caldura (daca nu sunt la mare, pentru ca nimic nu se compara cu o zi de lenevit la plaja, cu inot etc)laughing dar mie imi place marea in fiecare anotimp, nu doar vara! Daca ar fi totusi sa aleg unul singur acela ar fi cu siguranta primavara, nu am un motiv anume, poate faptul ca atunci m-am nascut ma face sa ma simt cel mai bine primavara.

16 răspunsuri:
| Eღilia62 a răspuns:

Vara,pentru ca e cald si pot sa ma imbrac subtire si pot inota.Si pentru ca pot manca inghetata.

| ahlrh a răspuns:

Ador începutul de primăvară, când găsesc o nouă iubire!

Urăsc începutul de vară, când sentimentele-mi sunt dezamăgite Again.

Iubesc din mai multe motive liniștea anotimpului „toamna", când ploaia mă exprimă nu doar în cuvinte, iar spiritele se liniștesc ÎNCET, ÎNCEt, ÎNCet, ÎNcet, Încet...

Ador începutul de iarnă, când totul îngheață. Sentimentele îngheață... când mă simt liber!

P.S:
Acum sincer primăvara,
Anotimpul când totul recapătă viață :-D

Răspuns utilizator avertizat
| Demoiselle a răspuns:

Buna. Iubesc toamna din suflet, e anotimpul in care ma simt cel mai bine...Bineinteles ca nu imi place sfarsitul toamnei, cand inot prin noroi ca la Techirghiol, cand port haine groase si car dupa mine umbrela mereu. Imi place partea de inceput cu dimineti si seri racoroase, dar dupa-amiezi calde, cu fructe si legume din plin. Imi place ploaia de toamna, usor rece care devine calda dupa ce ia contact cu pamantul. Imi place chiar si pentru ca incep scoala si ne revedem cu totii, colegi, profesori. Fiecare suntem diferiti toamna, pe urma trasaturile noastre se definesc din nou.

| Dema a răspuns:

Toamna, pentru ca e atit de minunat sa te primbli prin parc si totul in jur sa fie colorat.)) ador acest anotimp! Si imi mai place acest anotimp pentru ca ploua mereu iar eu ador ploaia.

| MiiMii a răspuns:

Anotimplul meu favorit este vara, pentru ca :
1.atunci este ziua mea si automat trebuie sa fie o petrecere nebuna
2.este vacanta si nimeni nu se plictiseste
3. este sezonul in care toti baietii draguti sunt mai tot timpul afara
4. pot merge la mare, la strand, ceea ce in restul anotimpurilor nu pot face.
5.Atunci se coc capsunile, fructele mele preferateee =p~
6.Am foarte multi sarbatoriti in aceasta luna, deci automat sunt si ceva petreceri blushing

Pur si simplu`mi placee vara la maxiiim

| francesca89 a răspuns:

Primavara,pentru ca totul renaste, si e ziua mea big grin

| MeDyw0w a răspuns:

Eu nu pot să aleg doar unul din toate cele patru anotimpuri! Îmi plac toate!>big grin

| AAAdelin a răspuns:

Mie imi place vara pentru ca e cald si putem merge la scaldat in mare si pentru ca e vacanta mare.
Si imi mai place iarna pentru ca "Tot e alb la drum la vale" si imi mai plac bataile cu bulgari, sarbatorile din acel sezon, cand toata familia se aduna.

| jonydd a răspuns:

Iarna pentru ca pot sta in casa la pc fara sa aud galagie pe strada copi care se joaca mai stiu eu ce de altfel vara ii super sa stau in casa șa pc si cam atat fac nu ies afara de loc doar la scoala si acasa nici macar la magazin n-am mai mers de 1 an

| lolly a răspuns:

Vara, ador vara, pot sa inot sa port haine scurte tongue sepsy. imi place si ma simt super, nu ai grija, nu e rece nu ai nimic pe capbig grin nu stai `infofolit`laughing cu fular la gat sau cu umbrela. daca e vremea frumoasa bineinteles. poti merge cu rolele cu bicicleta.etc etc excursiihappy vremea e perfecta!

| Diana_6484 a răspuns:

Varaaa:X pentru ca e vacantsaaaa si e cald >big grin

| P3ps1Tw1st a răspuns:

Salut! Anotimpun meu preferat este primavara deoarece tot incepe sa infloreasca ca si cum lumea ar incepe iar si ma face sa ma simt fericit happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toamna, mi se pare cel mai romantic anotimp.
Nimic nu se compara cu mersul in doi calcand frunzele cazute, pomii care rodesc aratand parca iubirea dintre noi, miresmele ei si adierea de vant specifica.
Relatiile de iubire construite vara de obicei sunt de scurta durata, pana si cele construite iarna le bat, cele din toamna, dureaza mai mult ajungand sa fie pe viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am unul favorit, cand eram copil pentru fiecare anotimp aveam ceva cu ce sa ma distrez, primavara: ma tavaleam si zburdam prin iarba, vara: ma balaceam prin apa, toamna: inotam prin frunze si aruncam ca bulgarii de zapada frunzele, iarna: faceam oameni de zapada, aruncam cu bulgari ma dadeam cu sania, ce vremuri happy big grin

| djaxel a răspuns:

Vara pentru ca vara te poti plimba mai mult cu prieteni poti sta la plaja etc.