| RappK a întrebat:

Care este bariera dintre iluzie si realitate?

7 răspunsuri:
| Agradável a răspuns:

Viata

| bogdang a răspuns:

Constiinta, ceea ce iti spune ce e posibil si ce nu. Iluzie e cea care te conduce, realitate e ceea ce conduci... sunt incompatibile, nu pot exista in aceeasi dimensiune, deci nici bariera nu exista pentru ca nu are ce separa. Cam asta zic eu...

| Contrast a răspuns:

Iluzia este ceea ce ti-ai dori...realitatea este doar ceea ce ai!
Bariera intre cele doua uneori e timpul...pana iluzia ajunge sa devina realitate, alteori suntem noi insine, iluzia noastra nu este de cele mai multe ori dorinta. Dorinta poate deveni realitate uneori, iluzia:nu! Iluzia de multe ori este ceea ce noi credem ca am putea avea, si uneori chiar foarte usor... dar care nu poate deveni real niciodata, decat in mintea noastra.
Asa ca bariera dintre iluzie si realitate este de cele mai multe ori exact imposibilitatea de a transforma iluzia noastra intr-o realitate.

| Riot a răspuns:

Incearca o substanta care se gaseste in creierul uman, molecula spiritului, DMT.
http://en.wikipedia.org/wiki/Dimethyltryptamine
http://www.youtube.com/watch?v=YQf9rn96CRQ

| BlueHusky a răspuns:

Depinde de ceea ce fumezi happy

| MenCool a răspuns:

Iti recomand niste droguri ca apoi treci lejer barieralaughing

| IoanaAndrei a răspuns:

Aproape niciuna. Sau daca e, e foarte foarte subtire. Ieri am mancat un aeroport. :Xbig grin