| Mâncărici a întrebat:

Care este capitala romaniei. cel mai frumos raspuns primeste funda

Răspuns Câştigător
| XxRoyalxX a răspuns:

Capitala cea mai frumoasa cu care ne mandrim si astazi esti Bucuresti, el este cel mai frumos loc al romanilor el este cel mai populat de oameni binenteles, ca Bucuresti este o capitala minunata. Te rog din inima imi dai si mi-e funda?

12 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Bucuresti .

| ady123 a răspuns:

Toti raspund Bucuresti cum adica cel mai frumos? Daca vrei mai multe despre el uite aici:
București este capitala României și, în același timp, cel mai mare oraș, centru industrial și comercial al țării. Populația de 1.944.367 de locuitori (est. 1 ianuarie 2009) face ca Bucureștiul să fie al șaselea oraș ca populație din Uniunea Europeană. În fapt, însă, Bucureștiul adună zilnic peste trei milioane de oameni, iar specialiștii prognozează că, în următorii cinci ani, totalul va depăși patru milioane. La acestea se adaugă faptul că localitățile din preajma orașului, care vor face parte din viitoarea Zonă Metropolitană, însumează populație de aproximativ 430.000 de locuitori.
Prima mențiune a localității apare în 1459. În 1862 devine capitala României. De atunci suferă schimbări continue, fiind centrul scenei artistice, culturale și mass-media. Între cele două războaie mondiale, arhitectura elegantă și elita bucureșteană i-au adus porecla „Micul Paris". În prezent, capitala are același nivel administrativ ca și un județ și este împărțită în șase sectoare.

| trăncănici a răspuns:

A României,este Bucureştiul; a Romaniei este Bug; a Aromaniei (beey, care ştiţi capitala Machedoniei, că am lapsus acu'?)

| Grumpy123 a răspuns (pentru trăncănici):

Capitala noastra de care suntem mandri inziua de astazi este Bucuresti

| Senorita2000 a răspuns:

Capitala Romaniei este Bucuresti.Noi,romanii ne mandrim cu acesta capitala.

| davidtm a răspuns:

Capitala Romaniei, este Bucucresti!

| IoanaMra a răspuns:

Bucuresti! Bucharest in engleza!

| emabrumareanu29 a răspuns:

Bucuresti.

| huuu a răspuns:

Nu stiu

| FanMicroVolts12123 a răspuns:

Capitala romaniei este Bucuresti, te rog imi dai funda ca n-am primit niciodata una te rog din suflet.

| Zaborila_Lucian_1987 a răspuns:

Care este capitala romaniei

| Cristinel_Velicu_1998 a răspuns:

Capitala României este unicu București