| ALYN47 a întrebat:

Care este cea mai buna carte citita,? (dati cateva detalii despre carte)

6 răspunsuri:
| Bitzy a răspuns:

Hei! Presupun că ești băiat... având în vedere faptul că eu sunt fată avem gusturi diferite;)
Cartea care mi-a plăcut foarte mult și nu are categorie gen-fată sau băiat- este:Bărbatul din tablou-Susan Hill
http://www.amazon.co.uk/Man-Picture-Ghost-Story/dp/1846680751

| superdorex a răspuns:

Volumele lui Sven Hassel

| maite13 a răspuns:

Baltagul de Mihail Sadoveanu...Victoria Lipan este personajul principal si ilustreaza o fire optimista,desi este lovita de necazuri sau Aventurile lui Huckleberry Finn de Mark Twain, un baietel, care la varsta lui trece prin multe peripetii happy

| ALYN47 explică:

Imi plac cartile: sf,psihologie, aventura, dragoste

| Donia7 a răspuns:

Depinde ce fel de carti ati plac tie... mie im plac romanele de dragoste si prefer autori romani. Frunze de dor de Druta sau Maitreyi de Eliade. Multa bafta

| steredumbrava a răspuns:

Lumina in amurg,Paiata,Declaratie de dragoste, Invitatie la vals, Taunul