| anonim_4396 a întrebat:

Care este cea mai lunga propozitie la care fiecare cuvant sa inceapa cu aceeasi litera?

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

Http://micsivoinic.forumgratuit.ro/......asi-litera
sau :
De duminica dimineata Dana deseori danseaza de dorul domnului Danielescu, dragutul, devenit dintr-o data dragul dumneaei din Dorobanti dar de fapt dorea doar din duminica Domnului, doar demisia doamnei Dima din Dudestii de Dolj.
a iesit ceva?

9 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Propozitia presupune UN singur predicat. Asta ai vrut, sau era vorba de fraza (mai multe predicate)?

| totzipentru1 a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Din mai multe daca poti.

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Fata face figurine fara frisca, folosind faina, foile,fagurele, frapeeul, furculitele fratelui Fanel.laughing laughing

| Alexalice10 a răspuns:

Fata fierarului Fanica face fasole facăluita foarte fierbinte.

| elisarktis a răspuns:

Domnule dude din dudesti dati-mi daca doriti doua dude dulci din dudul dumneavoastra din drumul dealului.
si mai una
Fata fosturlui frizer Frederico face fasole fara foc fiind ca focul face fum.

| eueueueofda a răspuns:

Fata-i fata pana fata,iar cand fata,fata,fata,fata, fata, nu-i mai fata!

| pissypik a răspuns:

Domnule dica duda dej dadine dude din dudul dumneavoastra din drumlaughing)

| Regy007 a răspuns:

Calul croitorului cret cara cativa cartofi colturosi cu carul crapat.

| Calujac_David_1992 a răspuns:

Fata fierarului fierbe fasole fara foc findca focul face fum.
www.reprezentant-ladys.info