| BluLăvzIu a întrebat:

Care este cel mai frumos loc pe care l-ati vizitat / unde v-ati petrecut vacanta? : ) Astept cat mai multe sugestii.

*Un loc in care ATI FOST,nu chestii luate de pe 'net si care vi s-au parut dragute, etc*. : )

Răspuns Câştigător
| Isabella110 a răspuns:

Hmmm...cel mai frumos loc in care am fost? Africa de Sud. Orasul Johannaeburg, dar si Cape Town, am facut un safari, dar partea cea mai relaxanta a fost pe plaja. Te anunt de acum, drumul e super obositor si STRESANT.Eu am plecat ( vara lui 2011) din Paris la ora 19:00 si am ajuns in Johannaeburg la 6 dimineata; si la intors la fel, am plecat da Cape Town la ora 19:00 si am ajuns in Frankfurt la ora 18.45. Sau poti lua zbor spre Dubai ( asa il poti si vizita putin, e foarte frumos) si de acolo iei linea Johannaeburg/Cape Town/Durban si altele fara a mai trece prin Franta/Germania. ( Cu avionul, normal )
Ultima vacanta facuta a fost cea de Craciun, unde am fost la sky in Neustift..iti recomand sa te duci, daca ai ocazia, mai ales daca esti o "fana" a snowbordului. Daca deja incepi sa iti faci planuri pentru vacanta de vara nu te pripi in alegeri si cauta ceva relaxant, nu ca Paris/Viena/Berlin/New York...e mare agitatie si o sa te oboseasca mai rau. Pa-pa si ...vacanta placuta!

| Isabella110 a răspuns (pentru Isabella110):

>Ski** Si mercii pentru fundita

9 răspunsuri:
| Iubibilăă a răspuns:

Cel mai bine ma simt in Bucuresti, orasul meu in care locuiesc.
Ma simt bine si la mare. Locul unde imi este dor sa merg in acest moment. Mai este putin pana la vara.

| gingergirl1 a răspuns:

Pai cel mai frumos loc?
Cele mai frumoase locuri pe care le-am vizitat au fost cele din SUA!
Statuia Libertatii
Turnul Sears
NY
Si mai multe dar nu mai imi amintesc! ...de la 4 ani.laughing)

| Diavolcata a răspuns:

La mare munte happy

| ѕмιℓєє a răspuns:

Mamaia big hug happy
Băile Felix big hug happy
Peste tot la munte big hug happy

| MariusSB a răspuns:

Cel mai frumos loc unde am fost?

Sunt mai multe

Tour Eiffel
Baile termale Pamukkale(Absolut mirific)
Catedralele din Spania si Italia

Sa ai o zi frumoasa!

| EAlice a răspuns:

Mie, dintre locurile pe care le-am vizitat, mi-a placut, in Oradea din judetul Bihor, in "statiunea" Baile Felix. Ador locul acela, e dragut, cu multe stranduri, si destul de linistit. (sfatul meu, e sa nu il vizitezi in lunile "de sezon" adica iulie, august) mai in spre sfarsitul lui august, in septembrie, chiar si octombrie. Mie imi place, sunt multe pensiuni dragute si accesibile, si hoteluri, si un "centru vechi" oarecum, al orasului, pe care iti e drag sa-l vizitezi.

| CoolBoy2012 a răspuns:

Eu am mers la Brasov mai mereu, imi place Parcul Aventura de acolo e cel mai frumos dupa parerea mea, cand te dai pe tiroliane, simti vantul esti in aer.

| traficanta4 a răspuns:

Salina Turda, Pestera Ursilor, in sapecial muntiii Apuseni