| anonim_4396 a întrebat:

Care este citatul vostru favorit?

Răspuns Câştigător
| kajen4ever a răspuns:

Existi doar in ceea ce faci (Federico Fellini)
Puterea de a iti aminti s-a opus puterii de a uita, o conditie necesara existentei umane (Saint Basil)
Sanatatea consta in pacea cu temperamentul (Alexander Pope)
Viata nu este numai pentru a fi în viaţă, ci să fie bine. (Marcus Valerius Martial)
Sănătatea este ca banii, niciodata nu vom avea o adevărată ideea de valoarea sa până când o vom pierde. (Josh Billings)
Viaţa este căutarea nimicului dupa ceva. (Christian morgnster) Nu trebuie să fii trist că n-ai fost remarcat. Fii trist că n-ai făcut nimic remarcabil.
Prietenia sfârşeşte acolo unde începe neîncrederea. Seneca
Adevărul e stăpânul nostru, nu noi stăpânim adevărul.
Adevărul este o flacără atât de luminoasă încât mulţi oameni nu-i pot suporta lumina. Unii închid ochii ca să nu-l vadă, iar alţii fug ca să nu fie arşi.
Dragostea este intelepciunea nebunului si nebunia inteleptului.
Samuel Johnson
cam astea sunt. sper ca este kk...kKk?

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mens sana in corpore sano. Minte sanatoasa in corp sanatos.

| Chris a răspuns:

"Intunecand intunericul, iata portile luminii." ( Nichita Stanescu - Haiku )

Răspuns utilizator avertizat
| Nymphetamine a răspuns:

*Fara energie nu poti merge mai departe; fara efort nu poti avea niciun merit; fara sinceritate nu dureaza nimic; fara loialitate nu poti avea afectiunea; fara politete nu poti fi respectat. Pentru ca politetea rafineaza spiritul, dupa cum muzica rafineaza interiorul.

oh go on Am mai multe!

| Leocerba a răspuns:

"Daca nu dadea Ceahlaul 4 goluri, castigam noi cu 1-0!" -este o replica spusa de unu` de la Electroputere Craiova, dupa meciul Ceahlaul-Electro 4-1.

| kajen4ever a răspuns:

Ce inseamna citat?

| bogz a răspuns:

Never back down
Nimic nu-i imposibil
Acum ori niciodata.

| LauraaBlack a răspuns:

Buna Ioana :X!
Citatul meu preferat este :
Inca am un suflet de copil care refuza sa creascahappy, mi-e egal cu 0 ce zice lumea asta proasta chatterbox!

Bafta si numai bine!

| Maya_8462 a răspuns:

"Nu te teme de clipă! aşa cântă glasul eternităţii". Rabindranath Tagore "Adevărul este o eroare exilată în eternitate." Emil Cioran "Nemurirea este o concesie de eternitate pe care moartea o face vieţii." Emil Cioran "Timpul este...
Fundita?

| Ayalla a răspuns:

Să ai întotdeauna două animale de călărie: răbdarea şi prudenţa. Răbdarea te vesteşte şi prudenţa te păzeşte. Prudenţa este arta de a controla riscul.

| terts a răspuns:

Bine-o zis cine-o zis cand o zis ce-o zis, ba...

| queenA_8861 a răspuns:

"What goes around, comes around."

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Don't give up "

Răspuns utilizator avertizat
| superman_5598 a răspuns:

"Nu exista prieteni, doar momente de prietenie","Pe om trebuie sa-l duca capul la toate...ca doar de'aia are p**a","Trust is like a paper. Once it's crumpled it can't be perfect again." si am mai multe.laughing.kisskiss

| john_1227 a răspuns:

,,fa ce iti place si banii vor veni''