| alexe333 a întrebat:

Care este diferenta dintre club si discoteca?

4 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Clubul este o institutie culturala cu scopuri educative si recreative unde se poate petrece timpul liber. Discoteca este un local in care se asculta muzica moderna inregistrata si se danseaza.

| Arthur a răspuns:

Clubul este mai restrictiv, mai pretenţios, pe când discoteca e mai populară, pentru toate buzunarele.

| 54ndy a răspuns:

Cluburile sunt în zona urbană(se ascultă muzică house), iar discotecile sunt în zona rulara(pe ascultă manele).

| lolas23 a răspuns:

Nu este nici o diferenta