| Ionică a întrebat:

Care e diferenta dintre discoteca si club de noapte? Multumesc!

6 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

De acord cu mersifrumos!

| Betty18 a răspuns:

La discoteca se duc tinerii, danseaza, consuma bautura, iar intr-un club de noapte sunt tinere care fac striptease.sunt si cluburi pentru adolescenti gen discoteca, dar clubul de noapte cam asta este dupa minebig grintongue

succes

| emanuelf a răspuns:

Discoteca este un local public unde au acces (nu in toate) si tineri sub 18 ani. Scopul localului este consumul de bauturi si dansul. Clubul de noapte este un local dedicat numai adultilor unde se merge pentru a vedea femei (barbati) care se dezbraca (adica fac streaptease) in general numai topless, unde se poate avea parte (contra cost) de un dans privat, denumit lapdance. Pentru aprofundari despre lapdance vezi: http://director-articole.net/referinte-educatie/adulti/dansul-lap-dance/.

| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Discoteca sau clubul este cam acelasi lucru nenicule, adica bagaboante, drogati, betivani, fete care isi inseala iubitii, muzica comerciala (20% lume calumea 80% scursuri Teoria Pareto). Clubul de noapte poate fi asociat si cu "ma duc la striptis, mai vad si o tata goala..."

| mersifrumos a răspuns:

Discoteca e la tara iar clubul la oras

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gresit! Total Gresit! Pe scurt un club de noapte este un local select in care totul se desfasoara normal. E drept ca de obicei gasiti animatoare, dar asta nu inseamna striptease! E frecventat de oameni cu clasa si stil si se asculta muzica selecta...pe cand intr-o- discoteca- care arata cum arata, umbla tot felul de oameni, bautura ieftina si manele la greu, totul se deruleaza doar pentru a imbogatii patronii fara sa investeasca