| soffie a întrebat:

Care este diferenta dintre discoteca si club?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Un club de noapte este un local select in care totul se desfasoara normal.
E drept ca de obicei gasesti animatoare, dar asta nu inseamna striptease! E frecventat de oameni cu clasa si stil si se asculta muzica selecta, pe cand intr-o discoteca, care arata cum arata, umbla tot felul de oameni, bautura ieftina si manele la greu, totul se deruleaza doar pentru a imbogatii patronii fara sa investeasca.
Te pup!

| LaDyChoC0LaT a răspuns:

O discotecă este un local de divertisment, dans și consumat băuturi alcoolice, deschis în general noaptea, unde se ascultă muzică de generație mai veche.
Un club (cunoscut și sub numele de club de noapte; cunoscut greșit în mediul rural sub denumirea de discotecă sau disco) este un local de divertisment care funcționează în general de la lăsarea serii până târziu în dimineață. Un club se distinge, în mod obișnuit, de baruri, puburi sau lounge-uri, prin includerea unei scene de dans și a unui pupitru pentru deejay, unde acesta pune înregistrări house, rock, pop, hip-hop sau R&B.

Muzica din cluburi este fie live prin intermediul unei trupe, fie este un mix de melodii pus de un DJ prin intermediul unui sistem de boxe puternic. În România, cele mai multe cluburi sunt dedicate genului house, dar mai există și cluburi de muzică rock sau salsa.
Sper că ţi-am fost de ajutor. Acum primesc fundiţa? puppy dog eyes