| stuffhappens a întrebat:

Care este diferenta dintre culturism si fitness?

Răspuns Câştigător
| Ralucutsa a răspuns:

Uite aici:

Culturismul este sportul care iti face musculatura exagerat de mare.
Te face sa pari un monstru

Fitness
Sportul prin care iti Aantrenezi musculatura, nu o dezvolti
Intzelegi?

3 răspunsuri:
| crazygirlyo a răspuns:

CULTURÍSM s. n. Sistem de exerciții de gimnastică și de atletism, care contribuie la formarea unui corp armonios.

FÍTNESS s. n. Condiție fizică bună, sănătate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

*Culturism-Ridici anumite greutati prin care iti dezvolti muschii
*Fitness-Este mai mult pentru femei, pentru a-si intretine mulsculatura! Funda tongue

| djhateme a răspuns:

Pai culturismul este practicat in special de cei care doresc sa aiba muschii mari, foarte mari, ca in concursurile alea daca ai vazut de culturisti, si fitnessul iti dezvolta muschii, nu cum cred ca ti=ai dori, dar oricum cat sa arati bine, si nu exagerat. oricum eu sunt de parere ca culturismul este o prostie