| anonim_4396 a întrebat:

Care este dupa parerea voastra cea mai frumoasa, interesanta tara din lume?
Astept raspunsuri cat mai multe si variate. Bineinteles cel mai tare raspuns fundita si respect!

Răspuns Câştigător
| alex9480 a răspuns:

Australia.

14 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Fiecare tara este frumoasa, interesanta in felul ei. N-am fost in toate, ca sa pot sa le compar. Dar in momentul de fata cel mai mult ma fascineaza China, traditiile ei, oamenii...

| Th3eo a răspuns:

SUA este tara care m-a fascinat mereu deoarece are atat de multe atractii turistice si acolo se fac multe filme, sunt multi actori si cantareti si ador limba care se vorbeste in aceasta tara. Si apropo @Anu stiuca00, Hollywood nu este o tara.

| DEBrown a răspuns:

Romania, deoarece aici se cresc dragoni.

| Liviu a răspuns:

Of... Pentru mine...
America/Egipt
Daca mai pune sa aleg nu as stii pe care
America mi se pare o tara destul de " Slabuta" pe langa egipt.
Dar iubesc limba engleza iar asta ar fi super... sa pot vedea cum vorbesc acei oamenihappy
Sa le pot prinde accentul...
Pe cand nici egiptul nu este de lasathappy
Acele priamide...
Sa spunem doar ca nu mi-ar parea rau sa calaresc o camila...
Sa vad palatul fostului rege sau fostilor...
As cumpara cateva suveniruri.
Intre america si egipt...sincer
Mai ca as alege egipt... dar cand ma gandesc la acea caldura...
sigh daca aleg America... iar nu e bine ca
Voi pierde multe...
laughing Deci in concluzie as vrea sa merg in fiecare pe randbig grin

| Woofy a răspuns:

Portugalia`love struck

| AnaEindragostita a răspuns:

Hollywood

| alecs871 a răspuns:

Cea mai frumoasa tara din lume... acum depinde la ce te referi, daca te referi la oameni si la trai, evident ar fi Luxemburg, Belgia...
Sau daca alegi natura frumoasa, un loc scump de vizitat pentru un roman sau nu numai, probabil o insula din Marea Caraibelor, Republica Dominicana, Insulele Virgine sau de ce nu Bora Bora, ce frumos daca as avea eu o casuta pe apa aia precum cristalul day dreaming

| Ancutss30 a răspuns:

Olanda`i cea mai tare taralove struck.Sincer nu am fost niciodata, dar imi doresc sa ajung:d.Este o tara cu doua capitale Haga sj Amsterdam si au o cultura bogata de lalele.Numele colocvial de Olanda, sub care mai sunt cunoscute Ţările de Jos, acoperă însă doar o parte din teritoriul ţării, anume provinciile Olanda de Nord şi Olanda de Sud. Locuitorii Ţărilor de Jos sunt numiţi în engleză Dutch, nume derivat de la aceeaşi rădăcină ca germană deutsch, adică "germani". Limba neerlandeză este forma literară a germanei plate, limba vorbită ca dialect în nordul Germaniei.Capitala Ţărilor de Jos este Amsterdam. Amsterdam este capitala oficială conform Constituţiei. La Haga (neerlandeză Den Haag, sau oficial ’s-Gravenhage) se află sediul guvernului, reşedinţa regală, precum şi cea mai mare parte a ambasadelor. Olanda are o populaţie estimată la 16 491 852 mil loc. (8 martie 2009). Este a 11–a ţară ca populaţie din Europa şi a 68-a în lume. Între 1900 şi 1950 populaţia aproape s-a dublat, de la 5, 1 mil loc la 11 mil. loc. Din 1950 populaţia a crescut de la 10 mil loc la 15, 9 mil loc. Speranţa de viaţă este ridicată în Olanda - 82 de ani pentru fetele nou-născute şi 77 de ani pentru băieţii nou-născuţi.

Te rog mult, Funda!happy
A ta care este?>:d

| pinkflower a răspuns:

America, cu siguranta.

| pinkflower a răspuns:

America ,cu siguranta .

| Gameshell a răspuns:

Eu cred ca cea mai frumoasa tara este Grecia happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Romaniawinking. E adevarata tara a tuturor posibilitatilor! :d

| Catacatalin_3114 a răspuns:

Dupa cum reiese dintr-un sondaj realizat de revista americana Franta este locul I de pe Terra, unde orice muritor de rand ar fi fericit sa traiasca. Franta indeplineste toate conditiile unde un muritor si-ar dorii sa traiasca decent. Deci draga mea, daca vrei sa fugi cu prietenul departe de tot, Franta este locul in care va puteti scufunda in dragoste si sa va creati o familie! In rest iti urez o seara "faina"!

| Catacatalin_3114 a răspuns:

Anu stiuca00

Hollywood este un cartier al oraşului Los Angeles, California din Statele Unite.