| iiDouaPuncteParanteza a întrebat:

Care este greutatea corespunzatoare la o fata de 11 ani?

daca mananci zapada (ce alti copii fac) se intampla ceva rau? sau ceva?

ce ar fi mai bun pentru catei de 4 ani sa manance? cereale speciale pentru caini sau mancare obisnuita?

4 răspunsuri:
| matrixismyname a răspuns:

Nu stiu sa-ti raspund decat la intrebarea cu cainii: mancare speciala de caini, si sa nu-i dai oase (indiferent de care) oasele ii distrug stomacul (veterinarul mi-a zis asta, dupa ce mi-a murit un caine din cauza unui fel de boli la stomac cauzate de oase)

| andreipirca a răspuns:

Cam multe intrebari...sa o lom cu inceputul...

La 11 ani.depinde de inaltimea pe care o ai--vezi ce inaltimea ai si apoi scazi 1 metru si 10 cm si afli greutate--ex 164 cm/54 kg

Nu prea ar fi indicat sa mananci zapada--contine multi microbi--dar putina acolo nu face nimiclaughing

la catei de 4 ani sunt bune cerealele dar nu prea multe, trebuie sa le dai si mancare gatita

fundita?:X

| mystery_6812 a răspuns:

Greutatea depinde de inaltime, e bine sa ai cu 10 kg mai putin fata de inaltime.
nu e bine sa mananci zapada pentru ca are tot felul de microbi.etc

e buna si mancarea obisnuita si cerealele.depinde cu ce e invatat.ai putea sa le combini.
o saptamana mancare o saptamana boabe

| sergiustephan a răspuns:

Nu e adevarat ca zapada are microbi.Ea este foarte rece si microbii din ea mor!

Întrebări recente