| Andruta a întrebat:

Care este parerea voastra despre viata? care este scopul vostru in viata? Gandirea care este cea mai apropiata de-a mea... primeste funda

Răspuns Câştigător
| ktoka a răspuns:

Iubesc viata! Indiferent ca uneori sufar mult de tot prin lacrimi si intrebari"De ce tocmai mie mi se intimpla?" eu o iubesc. Mereu sper la ceva mai bun dar asta e un motiv, un scop care ma face sa lupt mai departe in clipele mai dificile. Si nu am un scop anume, totul vine cu timpul, ma bucur de orice clipa in care respir, si cel mai mult pentru faptul ca am persoanele dragi linga mine. In viitorul apropiat vrea sa termin invatatura cu bine, sa-mi gasesc un serviciu pe placul meu si apoi ma mai gindesc la alta etapa a vietii...

13 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

In aceasta viata, venim cu o misiune precisa! trebuie sa evoluam spiritual!

| Micheline a răspuns:

Scopul meu in viata este sa devin un om mai bun.Defapt asta cred ca este scopul fiecarui om.Mai mult nu vreau sa ma gandesc.Nu vreau sa ma gandesc la viitor, fiindca astfel tind sa-mi creez vise care probabil nu se vor implini.Sunt genul de persoana care nu se gandeste la viitor ci doar la prezent."Eu sunt" deci traiesc in prezent.Alte scopuri nu as mai avea(pentru moment).

| sandy a răspuns:

Dacă ai de toate viaţa e frumoasă, dacă nu ai mai nimic viaţa e nasoală.

| Hombre a răspuns:

Inceput frumos, sfarsit caca**os.

| cîrne a răspuns:

Cred ca exista doua categorii de oameni. unii norocosi, altii ghinionsti. ele doua categorii nu se intrepatrund.pentru unii viata-i o lupta crancena pentru supravietuire, iar pentru altii o izvor de bucurii, dar superficiale frivole.habar n-am care-i scopul meu in viata. oricum, tot o a mor si atunci la ce bun tot zbuciumul meu?

| ιηνιη¢ιвℓє a răspuns:

@biancagirl tu ai raspuns pentru funda? laughing
penibilwinking

Da pentru mine viata e asa...trebuie sa o traiesc indiferent ce a fi...chiar daca in acest moment nu imi merg toate calumea sper ca pe viitor lucrurile se vor reglawinking

| girlemita243 a răspuns:

Viata e frumoas amerita sa o traiesti si chiar cat de greu iti va fi sa nu te gandesti ca moatrea este o poarta spre evadare.de ex. scopul meu este sa termini o facultate de medicina si sa ajung intr-o tara mai civilizata si sa ma casatoresc FUNDA?

| ana2205 a răspuns:

Pai ai multe de facut aici pe pamant si traiesti clipe fericite uneori. Poate ca scopul nostu e sa iubim, sa invatam sa fim mai buni, sa faci un copil pe care sa-l ti cu drag la pieptul tau in timp ce-i zambesti unui sot dragastos, sa ajuti si sa impartasesti cunostinte tale si la final sa mori cu sufletul impacat.
Nu stiu un scop exact, dar cred ca trebuie sa ne bucuram mai mult de nimicurile vietii, de lumina soarelui dimineata, de stropii de ploaie care ne uda, de iubirile nebune din adolescenta...ma intelegi cred.
Sunt curioasa sa vad cati stupizi imi iau de data aceasta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata este un dar de la Dumnezeu, pe care nu trebuie sa-l irosesti fiind mereu trist si ingandurat; fiecare zi din viata trebuie sa o traiesti ca si cand ar fi ultima.Eu imi doresc in primul rand sa-mi termin studiile, dupa care sa plec din tara, sa ma realizez pe plan profesional acolo si nu in ultimul rand, sa-mi intemeiez o familie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incepusei bine si ai ratat tot cu ultima fraza! Nu meriti sa stii nimic! Iar funda, fa ce vrei cu ea! Ti-as sugera ce sa faci, dar sunt decenta!

| Antonik a răspuns:

Sa invat bine la scoala si cand voi fi mare sa fiu un om important care se invarte printre oameni importanti.Sa fiu educata si sa am o familie frumoasa.In principal, sa stiu ca nu mi-am trait viata degeaba, ci traindumi-o la maxim. Sper ca am o gandire apropiata cu a tawinking

| Antonik a răspuns:

Scopul meu in viata este sa invat bine, si sa fiu un om insemnat printre alti oameni insemnati. Imi doresc sa am o familie fericita si in principiu, sa stiu ca nu mi-am trait viata degeaba, ci la maxim distrandu-ma ca, stii tu, nu avem 9 vieti, cum spune o vorba straveche. Sper sa fim de aceeasi parere si gandirile noastre sa fie asemanatoarewinking

| Irina19 a răspuns:

Scopul meu in viata este sa iubesc si sa fiu iubita happy