| JustEdy a întrebat:

Care ma ajuta sa fac o poveste ceva inventata de voi plzz

Răspuns Câştigător
| monia a răspuns:

Familia Mogosoiu cea nebuna
Este o zi de vineri.Parintii lui Dragos pleaca la o nunta.Acestia ii spun lui Dragos:
-Sa nu deschizi usa la nimeni!
-Bine!
-Sa nu aprinzi aragazul!
-Bine! Voi avea grija!
-Si in ultimul rand,sa nu deschizi geamul si sa te uiti in jos!
-Da,mama!
Dupa ce pleaca parintii, Dragos isi facu un ceai la aragaz si se arse, se uita in jos pe geam la 2 pisici abandonate si le lua in casa si deschide usa la un vanzator de cutite si cumpara 3 cutite.
Vin parinti acasa si il gasesc pe Dragos cu degetele taiate, cu mainile arese si cu 2 pisici in casa.
-Dragos, nu ti-am zis ca nu ai voie sa deschizi usa la nimeni, sa te uiti pe geam in jos si sa folosesti aragazul?!
-Da.Dar vecina Maria mi-a spus ca daca fac toate astea o sa imi de-a 100 de lei!
-Ai uitat ca suntem in razboi cu Maria deoarece ea ne-a distrus usa de la intrare?
-Da, dar va va cumpara o usa, eu voi avea 2 pisici pe care trebuie sa le ingrijiti voi deoarece am degetele taiate si arse!
-Bine! Macar sa se tina de cuvant vecina Maria!
Vine a doua zi vecina Maria cu o usa poleita cu aur si argint.
-Dragos,ai zis ca vecina Maria o sa ne aduca o usa de casa,nu te palat!
-Dar i-am dat si suta care mi-a dat-o si banii pe care am vandut pisiciile.
-Of, of, Dragose!
Iar familia Mogosoiu ramasa o familie de prostuti!