| UnNumeCeNuExistă a întrebat:

Dumnezeu exista sau este o poveste inventata?

18 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Bineinteles ca exista! Cautati si veti gasi!

| OOOLEOOO a răspuns:

Care dumnezeu? exista mai multi, dupa fiecare religie cate unul

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Este o poveste

| LoveToHate a răspuns:

Nimeni nu stie 100%.

| LoveToHate a răspuns:

Nu.

| RAY a răspuns:

Eu nu cred ca exista pentru ca nu exista dovezi care sai dovedeasca existenta, cred ca zeii au fost creati de oamenii si desigur si dumnezeu =zeu tribial

Răspuns utilizator avertizat
| simo0393 a răspuns:

Exista cu adevarat. Daca ai o Biblie citeste-o daca nu, fa rost si o sa vazi Cuvantul Lui care este adevarat.

Răspuns utilizator avertizat
| nesuferit a răspuns (pentru simo0393):

Am citit biblia, spearand ca din agnostic am sa ajung crestin din nou, dar am ajuns ateu. e o carte pentru copii, sau oameni care nu au ajuns la maturitate mintala

Răspuns utilizator avertizat
| Inferno a răspuns (pentru simo0393):

De omnibus dubitandum est.

| nesuferit a răspuns (pentru UnNumeCeNuExistă):

De putine lucruri sunt 100 % convins in viata asta, inexistenta lui dumnezeu e unu din ele

| Alinootzza a răspuns:

Da, Dumnezeu exista! El este in ceruri, insa noi nu il putem vedea. Totul depinde de tine, trebuie sa analizezi lucrurile bune si rele din jurul tau, sa vezi ca atunci cand ai o problema pana la urma se rezolva, acolo a fost opera lui Dumnezeu. El este langa noi la bine si la rau.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Alinootzza):

Unde sunt cerurile? thinking

| Mădă0611 a răspuns (pentru Alinootzza):

Oh, tell me why...
do we build castles in the sky.
Oh, tell me why...
all the castles way up high.

http://www.youtube.com/watch?v=Xtqjng0oQNA

http://www.youtube.com/watch?v=JjTV8i_KjXM
\:D/