| nicoleta24 a întrebat:

Care sunt avantajele si dezavantajele cand esti faimos?

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Depinde de faima - poate fi si rea nu numai buna. Oricum partea buna a faptului ca esti cunoscut este ca probabil nu astepti dupa nimic, ai biletele cele mai bune la un spectacol, ai fani, apari la televizor, la radio, la orice manifestare mai importanta, ai un cuvant de spus si in general e bine ca poti fi un model.
Partea rea este ca ai fani si unii dintre ei nu sunt intregi la cap, asa ca trebuie sa-ti iei bodyguard. Esti un model si lumea vede tot ce faci, asa ca orice scapare apare in ziarele de-a doua zi, orice plimbare inocenta sau o discutie cu o persoana de sex opus inseamna ca ai ceva "intim" cu aceea persoana. Lumea te-ar calca in picioare daca ar stii ca tu in fapt esti satul de faima si de tot restul ce implica. Esti satul de aparitiile televizate, de oboseala care urmeaza atator drumuri de colo colo, de faptul ca trebuie sa te machiezi in permanenta pentru ca daca iesi rau intr-o poza facuta de un Paparazzi, de a doua zi se spune ca esti cam daramata si ca noptile ar fi mai bine sa le dormi. Ai multi prieteni care te-ar vinde, doar ca sa mai faca un ban cinstit, revistelor de scandal. Te intrebi cine te sapa si cine iti vrea locul, dar... esti faimos.
Parerea mea este ca pentru cateva bilete amarate nu se merita sa fii faimos laughing

| Turca_Ioana_1996 a răspuns (pentru rroxi44):

Poti sa o traduci în engleza?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| dende95 a răspuns:

Avataje:te cunoaste toata lumea, fiecare colt vorbeste de tine, poti juca in filme etc.
Dezavantaje:copii tai pot avea de suferit. Ia ca exemplu pe Michael Jackson!

| andreeeeeeeea a răspuns:

Avantaje ca iti permiti cam orice iti trece prin cap, haine si chestii de genul, iti permiti sa fii pe cont propriu, ai fane/fani laughing. calatoresti, iti iei o masina frumoasa un apartament o casa...
si dezavantaje ca numai poti face atatea lucruri fara sa te urmareasca paparazzi, adica ca baiat sa bei intr-un club sau chestii d-astea ca apari imediat in ziar etc si ca numai ai timp d familie si cei dragi, parerea meahappy