| deea_8087 a întrebat:

Care sunt avantajele si dezavantajele cand esti la liceu la profilul mate info intensiv info? :*:*

Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Eu anul asta am terminat acelasi profil.
Avantaje:
-putin de tocit,mai mult invatat logic
-te ajuta sa iti formezi o gandire logica
-poti urma aproape orice facultate dupa(cu exceptia celor umaniste)
-ai ore putine de chimie, bio, istorie, psihologie, anteprenoriala, materii din astea umaniste
-de obicei profii sunt mai bine pregatiti(acum depinde si de liceu...)
-ai colegi mai mult baieti...deci fara fite si barfe asa de multe
-ai un program lejer, fara citit prea mult
dezavantaje:
-teze mai grele
-bac mai greu(in special la mate)
-ore multe de mate si info, iar daca nu inveti logic nu ai sanse sa iei note mari sau sa treci clasa
-lucrat destul de mult la mate si info

3 răspunsuri:
| MrAlex a răspuns:

Avantaje:
-inveti foarte multe despre pc
-poti sa devii un mic haker laughing big grin

Dezavantaje:
-ore multe de mate

| Miha3 a răspuns:

Eu am fost la profilul acesta, am terminat acum. E destul de lejer orarul. Este adevarat ore multe de mate dar si la mate info simplu sunt aceleasi ore. In schimb ai ore de info si tic multicele. Daca te pasioneaza sa stii ca nu peirzi nimic. Acum depinde de fiecare liceu si de fiecare profesor de informatica. Alte avantaje- cate o ora de istorie, geografie, bio (asta daca nu se baga optional).