| Bibi16 a întrebat:

Cartea Sange Albastru de Melissa de la cruz cate vol.
are?

5 răspunsuri:
| YuLiAnDrEeA a răspuns:

Are 3 volume :
vol I - sange albastru
vol II -bal mascat
vol III-revelatii

| YuLiAnDrEeA a răspuns (pentru YuLiAnDrEeA):

Astea au aparut in romana, urmeaza sa apara si the van alen legacy, da nu stiu cand

| RelaţiiCuClienţii a răspuns:

Eu am 7 volume, deci bănuiesc că tot 7 volume există din această serie. big grin

| sowhatt a răspuns (pentru RelaţiiCuClienţii):

Le ai? adica traduse in romana?

| Elizeee a răspuns:

Buna! Pana acum au aparut cinci volume:1.Sange albastru 2.Bal mascat 3.Revelatii 4.Mostenirea familiei Van Alen 5.Bloody Valentine Vor mai aparea doua carti: 1. Misguided Angel Schuyler porneste spre Florenta impreuna cu dragostea ei interzisa, Jack.Acum Schuyler are misiunea de a gasi si proteja cele cinci porti care pazesc Pamantul de catre Lucifer, lordul cu Sange Argintiu.
Inapoi in New York, Mimi a fost aleasa drept membru al consiliului de conducere.Intre lupta din inima ei pentru perderea lui Kingsley si dorinta de a-l distruge pe Jack, Mimi trebuie sa-si concentreze toata energia pe o noua forta amenintatoare.Vampirii sunt răpiţi, iar rapitorii lor au de gand sa ii arda de vii... online, ca toata lumea sa vada.
Ajutorul vine de la Deming Chen, un Vanator din Shanghai, care trebuie să dezlege panza minciunilor înainte ca ucigasul sa loveasca din nou.
Tinerii vampiri descopera un secret mortal, un secret descoperit prima data de catre mama lui Schuyler si care a ramas ingropat multe secole.Cum cei cu Sange Albastru sunt tot mai putini, destinul o pregateste pe Schuyler pentru o decizie importanta pe care o sa trebuiasca sa o ia intr-o zi.O decizie care-i va dezvalui ce se afla cu adevarat in inima ei.
2. Lost in Time Dupa ceremonia frumoasa facuta in Italia, Schuyler Van Alen si Jack Force sunt fortati sa se separe.Pentru a indeplini profetia familiei Van Alen, Schuyler calatoreste spre Alexandria in cautarea lui Catherine din Siena si a Portii Promisiunii.Schuyler descopera imediat ca tot ceea ce credea despre Poarta este complet gresit.Intre timp, Jack isi ia inima in dinti si se intoarce in New York unde trebuie sa o infrunte pe Mimi, geamana si tot odata predestinata lui.Dar, în loc de o reuniune, el se confruntă cu o alegere pentru care nu există nici o alegere bună.
Mimi, impreuna cu un tovarăş de călătorie neasteptat, Oliver Hazard-Perry, pornesc intr-un avion spre Egipt, pentru a-l căuta pe Kingsley Martin, o iubire de mult pierduta.
Cu toate drumurile care duc în iad, Mimi învaţă că nu toate poveştile de dragoste au finaluri fericite. Ea va trebui să pună deoparte sentimentele ei proprii în cazul în care vrea sa-si salveze pielea.
Cu durerea de inimă, incurcaturile şi folclorul vampirilor, cartea sigur va satisface poftele fanilor pentru mai multa aventură cu Sange Albastru.