| alexx102428 a întrebat:

Cat costa la momentul actual 1 kilometri/ taxi?

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde unde. In orasele mici este un pret mai mare. In orasele mari este mai mic. In Republica Moldova este altceva iar in China sa nu mai vorbim!

| rater1994 a răspuns:

1.68 lei/km
Pornire: 1.68 lei
Stationare: 16.8 lei/h
Masinile de taxi au lipite "buline" asa li se zice si acolo poti sa vezi cat costa km, in caz contrar in masina scrie exact sau poti sa intrebi taximetristul, sau poti suna daca doresti si intrebi.

| suntserios a răspuns (pentru rater1994):

Eu zic ca e 2.5 sau 2.7 sau 2.9

| rater1994 a răspuns (pentru suntserios):

Nu neg, de accea zic sa sune direct sau poate sa vada pe o masina de taxi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Realizezi ca fiecare oras are propriile companii de taxi fiecare cu tariful ei nu?

| FaraNumePls a răspuns:

Aproape 2 lei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Focșani este 1, 6 lei pe km.

| asperger3 a răspuns:

Depinde de oras... In Hunedoara anul trecut in iulie(am fost la sesiunea de comunicari stiintifice la geografie)era 1, 99
Acum in Slatina Olt e 2, 50 pe km