| Katakimiku a întrebat:

Cat etimbre se folosesc pentru a trimite o scrisoare din America in Romania?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Chiar daca ai repetat raspunsul schimband "malul " cu "mailul ", tot ai facut o greseala mai grava decat prima! Este grava, pentru ca te acuza de agramatism! Stii care este?

P.S. poti corecta raspunsul tau folosind butonul "Editeaza" fara a fi nevoie sa tastezi inca odata acel raspuns.

6 răspunsuri:
| MâţulMov a răspuns:

Ummm, sincer nu stiu dar te poti duce la posta sa intrebi.

| stlucian a răspuns:

Mergi cu plicul la o posta dintr-un oras unde vezi cat costa(si cate) timbrele la oficiu.In functie de destinatie(distanta).O scrisoare par avion cu confirmare de primire in mod sigur o sa coste mai mult big grin

| Vi003 a răspuns:

Hotaraste-te in ce tara si apoi intereseaza-te de pret.

| Lexi888 a răspuns:

Mă bunicule sa inventat telefonul si malul, nu mai trimite scrisori

| Lexi888 a răspuns:

Mă bunicule sa inventat telefonul si mailul, nu mai trimite scrisori

| alessia5158 a răspuns (pentru Lexi888):

Chiar daca ai repetat raspunsul schimband "malul " cu "mailul ", tot ai facut o greseala mai grava decat prima! Este grava, pentru ca te acuza de agramatism! Stii care este?

P.S. poti corecta raspunsul tau folosind butonul "Editeaza" fara a fi nevoie sa tastezi inca odata acel raspuns.

| iulusdavid a răspuns:

La posta iti spune exact