| maryelena a întrebat:

Cum trimit o scrisoare in America? am inteles ca se poate trimite dar e mai complicat, imi dati si mie mai multe detalii?

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu e deloc mai complicat. O trimiti ca pe orice scrisoare, numai ca difera valoarea timbrului. La Posta afli exact la ce valoare trebuie timbrata. Oricum, e destul de piparat.

| Alisa a răspuns:

Pai te duci la posta si spui ca vrei s atrimiti scrisoarea respectiva in america. trebuie sa ai scris pe plic adresa ta si adresa persoanei cui ii trimiti scrisoarea. cei de la posta iti vor cantarii scrisoarea si o sa iti puna timbru special(deoarece va fi transferata cu avionul) si iti vor spune cat trebuie sa platesti, ceea ce nu e foarte mult. eu sunt in londra si prietenele mele imi scriu in fiecare saptamana si imi trimit scrisori si ele asa fac. cei de la posta vor stii ce sa faca. bafta:*

| allesendethier a răspuns:

Foarte simplu! Mergi fuguta la posta, ceri un timbru de America SI tzac scrisoarea happy "se trimite".

| 61n4 a răspuns:

Dar nu e mai bine cu posta electronica? sau la telefon?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inteleg.Adresa destinatarului trebuie scrisa in engleza sau romana?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inteleg.Adresa destinatarului trebuie scrisa in engleza sau romana?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce faci