| lolo23 a întrebat:

Cate calorii poti pierde daca sari coarda( care 60 de sarituri/ la fiecare jumate' de ora)?

Stiu ca e o intrebare stupida, dar na'

4 răspunsuri:
| oz a răspuns:

Nu stiu, dar stiu ca() coarda este mult mai eficienta ca alergatul. Daca sari 45 de minute coarda pe zi...slabesti.

| Derye a răspuns:

60 de sarituri pe ora? Mai mult de 2-3 ore nu rezisti. Daca rezisti toata ziua, slabesti cam 1 kg pe zi. Dar a doua zi, nu o sa te poti ridica din pat si o sa ai probleme, asa ca nu iti recomand. Se recomanda sa slabesti 3 kg pe luna, ATAT si nimic mai mult.
Incearca o dieta mai bine. Toate dau rezultate, cauta pe gugal.

| lolo23 explică:

Offf... n-ati inteles, adica sari 60 si faci pauza de jumate de ora si dupa iar si tot asa. big grin

| mada12 a răspuns:

Pai. daca te gandesti ca daca mergi 2 km scazi km 3000 calori.laughing 60 in juma de ora? 60 fac eu in 10 minute.straight face incearca sa faci macar 100.chiar 150-200 daca poti. daca nu, ia-o usor, prima data 60 dupa aia 70, 80, 90tongue cate poti.cu cat sari mai mult, cu atat mai binetongue