| Bia_6294 a întrebat:

Cate carti Harry Poter exista? Ati citit vreo una? Pe care mi-o recomandati? (am 12 ani big grin )

Răspuns Câştigător
| FreshDreams a răspuns:

Sunt 7 carti. Le citesc de la 7 ani si tot nu ma satur de ele:X.Sunt de aceeasi varsta cu tine si iti spun eu ca nu pierzi nimic.happy
Uite, iti dau lista tuturor cartilor ca sa stii care e prima, adoua etchappy

1.Harry Potter si Piatra Filozofala.
2.Harry Potter si camera secretelor
3.Harry Potter si Prizonierul din Azkaban(asta mi-a placut cel mai mult:X)
4.Harry Potter si Pocalul de Foc
5.Harry Potter si Ordinul Phoenix.
6.Harry Potter si Printul Semipur
7.Harry Potter si Talismanele Mortii

Sper ca te-am ajutat si multa bafta la citithappy

7 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Le-am citit pe toate, mai demult. Păi începe cu prima, mie mi-au plăcut mult, sunt 7 parcă. Spor la citit!

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Sunt 7 parţi. Le'am citit şi eu toate, povestea copilariei mele. Ţi le recomand pe toate pentru că se leaga între ele. Începi cu prima parte happy

| thealchemist a răspuns:

7.
da.
pe toate. din pacate nu le am in romana, si nici nu imi place traducerea. deci pot sa ti le recomand numai in engleza si cred ca poti gasi multe surse gratis, nu e nevoie sa platesti.

| Dizzydizz a răspuns:

Din cate stiu exista 6
am citit o pe a 2a
camera secretelor
e fft tarEsmug

| Carlaaa a răspuns:

7 volume
Le-am citit pe toate.
Ca sa le intelegi trebuie sa le iei de la primul`...
La volumul 5 am plans cand a murit ultima ruda a lui Harry, si anume Sirius nashul lui.
La volumul 6 am plans cand a murit Dumbledore...
Sunt superbeee love struck

| Mihaela_2782 a răspuns:

Sunt 7 carti, si le-am citit pe toate. Iti recomand sa le citesti incepand cu cartea 1 pana la 7. O sa le intelegi mai bine daca le citesti in ordine.
Lectura placuta!

| 1tibi1 a răspuns:

Exista 7 carti. Eu le-am citit si povestea este foarte interesanta si captivanta. Ti le recomand pe toate deoarece se leaga intre ele si nu poti sa incepi un roman de la mijloc.
Oricum sunt cam scumpe, fiecare carte costa vreo 60 lei, dar daca cauti gasesti cartile in format electronic pe net, gratis.

Întrebări recente