| JokKer a întrebat:

Care este cea mai vinduta carte in afara de Amurg si Harry Poter? Si ce imi recomandati? Am 14 ani si iubesc carti fantastice, va rog sa va spuneti parerea

Răspuns Câştigător
| Alina a răspuns:

Citeste Marc Levy.Carti ca : "Si daca e adevarat ","Te voi revedea","Sapte zile pentru o eternitate ","In alta viata", etc.

2 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Probabil Stăpânul inelelor de J R R Tolkien.Alte titluri fantasy-Terry Brooks-Sabia Shannara, Primul rege Shannara, Christopher Paolini-Eragon, Ursula K LeGuin-seria EarthSea, Sophie Audoin-Mamikonian-seria Tara Duncan, Angie Sage-seria Septimus Heap, Joseph Delaney-Cronicile Wardstone, Alan Gibbons-trilogia Legendeer, Laurell K Hamilton-seria Anita Blake Vampire Hunter, PC Cast-seria Casa Nopţii, Jurnalele Vampirilor de LJ Mead, Academia vampirilor-Richelle Mead, Justin Somper-seria Vampiraţilor, Charlaine Harris-seria Vampirii Sudului, Kelly Armstrong-Luna plină, E.Rose Sabin-seria Şcoala de vrăjitorie, Paul Stewart &Chris Ridell-Cronicile Lumii de Margine, Licia Troisi-Cronicile Lumii Pământene, Garth Nix-Sabriel, Lyriel, Jonathan Stroud-Amuleta din Samarkand, V M Jones-seria Karazan, B P Kerr-seria Copiii lămpii fermecate, Nancy Farmer-Marea trolilor, Gary Kilworth-Attica, Melissa Marr-Fascinaţie, Anna Dale-Şoptindu-le vrăjitoarelor, Caroline Pitcher-Băiatul şaman, Sarah Prineas-Hoţul vrăjitor, Neil Gaiman-Pulbere de stele, Terry Pratchett-seria Lumea Disc, George R R Martin-seria Cântec de gheaţă şi foc(Urzeala tronurilor, Încleştarea regilor, Iureşul săbiilor). După cum vezi, oferta e foarte bogată, mai rămâne să citeşti...

| Pho3nix a răspuns:

Iti recomand ''The Chronicles of Narnia''.
Are 7 carti. Parca asa tin eu minte.