| byby8899 a întrebat:

Cate sunete are cuvintele? ghete cizme ghiata. pls ajutati-ma! cat mai rapid

12 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Scri foarte incorect din punct de vedere gramatical. Postul tau imi fractureaza retina. Daca vrei, iti recomand un profesor foarte bun de gramatica.

| ღClauuღ a răspuns:

Invata si tu mai intai sa pui o intrebare corectwinking.

| Ancutss30 a răspuns:

Esti o mare analfabeta.Cum sa nu stii sa scrii si sa desparti in silabe.

| DarkShina5566 a răspuns:

Mai intai invata gramatica. Se spune ''AU cuvintele'' nu ''are cuvintele''.Si incearca sa numeri, asta daca stii. NUMARA SILABELE CUVINTELOR.

| Lavinia_6538 a răspuns:

In primul rand se spune " Cate sunete au cuvintele ".
Ghete - 4 sunete
cizme - 4 sunete
"Gheata" nu " ghiata " - 5 sunete

| Mallinutza a răspuns (pentru Lavinia_6538):

Tu o corectezi pe ea dar si tu gresesti.grupurile ghe ghi ce ci...sunt 1 sunet

| Lavinia_6538 a răspuns (pentru Mallinutza):

Asa e, sunt clasa a 8-a nu am mai facut exercitii de genul.Nu am gresit asa de tare, dar corectez ca sa nu mai spui nimic :
ghete - 3 sunete
cizme-4 sunete
gheata - 4 sunete

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! rautaciosilor nu mai fiti rai. Va rog frumos! ok 1 a comentat ca este proasta dar toti numai atat ati stiut sa scrieti proasta, proasta, analfabeta sad Punetiva in situatia ei sa fiti jigniti nu cred ca va place? O zi buna!

Răspuns utilizator avertizat
| byby8899 explică:

Ancutss30 esti dasteapta de bubui u esti analfabete

| ɔɐıɔ a răspuns (pentru byby8899):

Si tu esti mai desteapta tu boscheto? tu iti vezi poza de profil si nu vezi cat de pitzi esti?

| byby8899 explică:

Stiu dar ma grabeam.