| LoOvE a întrebat:

Cateva adjective pentru. presedintele ideal?

6 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Acest avatar a mai figurat pe TPU insotit de numele"baba".Adj. cerute:corect, competent, apt a se inconjura de oameni mai destepti decat el al caror sfat intelept sa-l urmeze.

| biuuu a răspuns:

Intelept
Intelegator
Onest

| Alessandraaaa a răspuns:

Poi tinem cont ca presedintele nostru are numai defecte.Calitatile unui ideal presedinte ar fi:
1. dragostea de tara si ambitia cu care vrea sa faca o tara occidentala
2.mila pentru salariile scazute si oamenii nevoiasi
3.sa ne asculte parerile
4.sa nu fie chel...ne-au ajuns astia din parlament care se uita in oglinda la chelie.
5.sa fie foarte preocupat de tara si anume:sa faca adaposturi pentru animale, sa faca aziluri pentru batrani si nu in ultimul rand sa faca cat mai multe centre de plasament.
6.Cel mai important lucru sa nu ne fure, sa nu uite de unde a venit si sa nu uite ca e un om la fel ca ceilalti.Noi l-am ales noi il dam jos de la guvern.

| cosmina05 a răspuns:

Punctual,sociabil,inteligent,carismatic,respectuos,hotarat

| errordanna a răspuns:

.opusul lui Basesculaughing)

| allepurple a răspuns:

Luptator, diplomat, cinstit, bun orator, consecvent, intrasigent, carismatic, justitiar, abil. Sper ca te-am ajutat, altele nu mai imi vin.