| RazvAN1209 a întrebat:

Cum ar trebui sa fie presedintele ideal?

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Presedinte ideal nu exista, un presedinte bun trebuie sa-si faca treaba asa cum trebuie

| Ibrahimovic a răspuns:

Nu exista asa ceva. Peste tot exista divergente si nemultumiri din partea populatiei si nu numai.

| alinaalin955 a răspuns:

Presedintele tarii?
Nu exista un presedinte bun.Un om bun nu are cum sa ajunga presedintele unei tari.
Toti sunt niste criminali. Obama,Putin,Basescu,Hollande, Merkel(este cancelar), etc sunt niste criminali.Ii intereseaza doar sa faca averi. Uita-te la Bush, au purtat razboaie, din cauza lor au murit si au suferit si sufera in continuare atatia oameni.Nu-i mai satura dracu de miliarde.Acum am inteles ca un alt Bush se pregateste pentru Casa Alba, un nepot nu stiu ce dracu.

| Swan39 a răspuns:

Preşedintele ideal ar trebui să fie în primul rând om, în adevăratul sens al cuvântului.

| Miree a răspuns:

Preşedintele ideal? Greu de spus.
În primul rând, trebuie să fie bun şi să nu se gândească DOAR la evoluţia şi nevoile personale. Trebuie să aibă grijă de cetăţei, să le ofere sprijin şi ajutor.
Din păcate, în România se fură şi pâinea de la gura cetăţeanului, decât să-l ajute. Trist, dar adevărat...

Răspuns utilizator avertizat
| xMyzz a răspuns:

Presedintele ideal al trebui sa tina cu mine. ^^