| SiminaSalvadore a întrebat:

Cati dintre voi credeti in Mosu?
Cati nu credeti? De ce nu credeti?

Ce inseamna pentru voi Craciunul?

Răspuns Câştigător
| PinkyPu a răspuns:

Nu mai cred in mos craciun de la 7-8 ani...dar atunci cand crezi craciunul are un pic mai multa magie.Pentru mine craciunul inseamna sa fii alaturi de cei dragi, iubire, relaxare...este o perioada minunata din an, in care te poti bucura de zapada, de clipe minunate alaturi de cei dragi.Nimic nu se poate compara cu impodobitul bradului ascultand colinde, stand langa cei dragi, privind ninsoarea(ceea ce nu prea cred ca o sa se intample pentru ca in ultimii ani.de craciun nu a mai nins), si sa bei ciocolata calda. Iubesc Craciunul pentru ca are o magie aparte!:X

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mos craciun niciodata n-a existat si craciunul pentru mine sunt zile reci care mai dau putin farmec datorita frigului caci caldura nu-mi place.

| Wut a răspuns:

Mos Craciun v-a exista intotdeauna in sufletul meu happy normal, nu mai cred de mult in el...dar totusi de Craciun este frumos sa primesti cadouri...Si pentru mine Craciunul inseamna o seara misto cu luminite multe :X :]]]

| hideaway a răspuns:

Eu cred in Mosul. Daca n-o sa credeti nu va exista niciodata straight face Pt. ca normal daca nu crezi in el nu va veni niciodata. El vine numai la copiii care au incredere in el. Asta e parerea mea. Voi aveti desigur alta opinie.
Pt. mine Craciunul este o bucurie sufleteasca, cu cat cred mai mult in Mosul simt acea entuziasmare, asteptand langa fereastra, vazand cum cad fulgii, cum iarna isi pune stapanire peste oras. Cum am spus Craciunul este special pentru. ca iti petreci cat mai mult timp cu cei dragi, fiindca nu ai tot timpul, timp sa stai cu ei. Eu de Craciun ma duc la bunica. Cum am facut si acest an. A venit si Mosul. Am fost si cu colindul. Dar totusi... Tenissa, eu pana acum nu mi-am vazut parintii punand cadouri sub brad deoarece eu stau mereu cu ei in seara de Craciun. Si vine pur si simplu. Nu vad pe nimeni care sa vina sa pun sub brad cadouri. De Craciun cand vine Mosul toata familia sta la cina si nu se ridica nimeni.
Cu tpate ca am fost cam trista pentru. ca nu a nins de Craciun si nu am avut bucuria de a ma bate cu bulgari de zapada de a face un om de zapada... acum sa speram ca anul 2012 o sa fie un pic mai bun si sa aiba si putina zapada. Cum spunea si PinkPu, da! Craciunul are o magie aparte!
Sarbatori fericite si un an nou mai bun! La revedere!

| SiminaSalvadore explică (pentru hideaway):

Nu te supara dar... cine e Tenissa?

| hideaway a răspuns (pentru SiminaSalvadore):

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa...Nu am citit bine era Trandafirul9. Scuzze

| SiminaSalvadore explică (pentru hideaway):

Nu-i nimic!

| hideaway a răspuns:

Eu l`am scris.

| CriminalăÎnSerie a răspuns:

Cred

In minewinking

Te rugam sa mai arunci o privire asupra textului pe care l-ai scris adineauri.
Robotelul care tocmai l-a citit nu l-a putut posta, fiindca punctele de suspensie pe care le folosesti din belsug i-au cauzat o migrena.
Serios vorbind, te invitam sa mai reduci din "..." si "...", fiindca sunt destul de deranjante pentru cei care iti vor citi postarea.
In plus, abuzul de puncte de suspensie dilueaza mesajul si denatureaza intelesul. Robotelul iti multumeste in avans!

| SiminaSalvadore explică (pentru CriminalăÎnSerie):

CriminalăăÎnSerieee, pot sa stiu si eu pentru cine ai scris comentariul de mai sus?

| CriminalăÎnSerie a răspuns (pentru SiminaSalvadore):

raised eyebrows
(majusculee)

| SiminaSalvadore explică (pentru CriminalăÎnSerie):

Eu nu vad pe nimeni sa se numeasca "majuscule"!

| CriminalăÎnSerie a răspuns (pentru SiminaSalvadore):

Wwwow.si desteapta si isteata si frumoasa.:|

| SiminaSalvadore explică (pentru CriminalăÎnSerie):

Nu inteleg absolut nimic din ce spui

| CriminalăÎnSerie a răspuns (pentru SiminaSalvadore):

Mda...

| 211wasgnij a răspuns:

Am o varsta la care nu-mi permit sa mai cred in Mos Craciun, oricum pana la 12 ani am crezut in acest personaj, acum am auzit pusti de 7-8 ani care discuta intre ei ceva in genu': - ce le-ai zis la ai tai sa-ti cumpere de Craciun? Au disparut vremurile de odinioara, ca parinte vrei sa amani cat mai mult acest moment pentru copii tai dar anturajul de la scoala sau prietenii de joaca ii pot lua acea inocenta nevinovata si sclipirea din ochi in ajun de Mos Nicolae si de Craciun.
Craciunul de ceva vreme inseamna pentru mine: zile libere, oameni aparent veseli, mancare si bautura din belsug si colindatori. Cand ispravesc acestia din urma a trece pe la casa mea atunci rasuflu usurat si pot sa dorm.
Dimineata de Craciun ma duc la biserica, o multime de lume se aduna in aceasta zi ca mai apoi sa absenteze nemotivat pana de Pasti.
In locul predicii, cateva grupuri de copii pregatite de parintele nostru ne colinda si fac in fiecare an Irodul, smulg niste zambete din partea tuturor cand vezi niste omuleti de 4-5 anisori care colinda pe 10 voci.
A doua zi de Craciun, aerul e mai rarefiat, nu sunt atatia oameni ca in ziua precedenta dar toti multi sunt. In locul predicii da citire pastoralei episcopale si e lunga, am norocul ca nu stau in capitala, cum e mai mare in grad cu atata este mai detaliata.
Sa fim intelesi: imi place Craciunul per ansamblu dar cand aud multe date istorice intr-o pastorala imi vine pur si simplu sa merg acasa si sa dorm pana dupa revelion.

| Nicky06 a răspuns:

Buna!
Eu nu cred in Mos-Craciun de-oare-ce mi-am vazut parintii ca puneau cadouri sub brad. Dar nu zic ca ceilalti nu ar trebui sa creada. Pentru mine, Craciunul inseamna o sarbatoare frumoasa care uneste familie.Pentru mine nu cnteaza cadourile, ci faptul ca eu cu familia mea sunte impreuna si fericiti si asa trebuie sa fie toata lumea... Cadourile sunt doar plus, pentru Craciun. Asta vine dintr-o poveste...: De mult, de mult, intr-o zi de iarna un om, necunoscut, a mers pe la casele cu familii sarace dandu-le bani, lucruri si mancare. Iar acest obicei a conti-nuat pana s-a creat minunata sarbatoare ce-o iubim.
Craciun fericit,
Pa-pa.

| teodora555 a răspuns (pentru Nicky06):

Nu e adevarata povestea, e alta

| SiminaSalvadore explică:

Sa stiti ca sunt absolut de acord cu voi (in afara de Agentul47 si RazvansiBialove),Craciunul pentru mine si familia mea inseamna magie, dragoste, rasete si o minunata pace sufleteasca!
Iubesc Craciunul!

| RazvansiBialove a răspuns:

Ieu nu mai cred happy