| Uricani a întrebat:

Caut un film bun despre viata de cartier cum ar fi La Noire (film francez) vreau sa aud variante

5 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

La Haine, este tot francez, dar e alb-negru, desi e din 1995 si care este exceptional.Un altul ar fi Four Brothers din 2004, care nici el nu dezamageste, desi e pe alocuri putin repetitiv.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumnezău):

La Haine e capodoperă.
Four brothers nu l-am văzut, dar dacă vine de la tine, o să-l descarc.
Juice și South Central mai sunt bune.
Și, cum s-au mai recomandat, mai sus, Menace 2 society și Boyz n the hood, eu am venit cu Juice și South Central, îți mai recomand și Don't be a menace to South Central while drinking your juice in the hood.

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

South Central? Fo' real? Nu era filmul ceva comedie spre actiune, cu unul in carucior cu rotile? Mi s-a parut hilar si penal filmul, cand l-am vazut, daca vorbim de aceeasi chestie.Joaca si Carmelo Anthony in el, parca e tipul din carucior.

Four Brothers e cu Wahlberg si trateaza in special razbunarea, mie imi pare mai mult decat decent.Si vezi ca nu e doar juice, e gin n' juice.winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumnezău):

Nu vorbim de aceeași chestie.
E Juice. http://www.imdb.com/title/tt0104573/

| Muggz a răspuns:

Uite cateva fimle care caractrizeaza foarte bine genu:
1.Bound By Honor(Blood in Blood out)
2.Boulevard Nights
3.Menace 2 society
4.Colors
5.A Bronx Tale
6.KidultHood
7.AdultHood
8.Boyz n' the hood
9.Belly to millionaire boyz club
10.The Street King