| Handrei123 a întrebat:

Ce a insemnat matematica in cei 4 ani de gimnaziu? Aceasta intrebare e valabila pentru toti, dar cei care termina acu 8 clase sau care is in clasa a 9-a, pot dezbolta mai mult acest subiecthappy

Răspuns Câştigător
| BlackVeil a răspuns:

Ma intreb, oare de ce se mai preda radical, elemente de trigonometrie (cos, sin, tg, ctg), daca si asa le uiti! straight face Pana la urma la ce iti folosesc in viata? Iti pune teorema lui Thales painea pe masa?
Dupa parerea mea la scoala se fac multe lucruri nefolositoare, si credeti-ma nu sunt vreo pustoaica revoltata...
Materia este mult prea incarcata, de asta copii in timpul vacantelor mai lungi, uita mai mult de 50% din materia predata!

5 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Materia handicapata care mi-a scazut media de la 9 la 7, 60!

| DaftPunk a răspuns:

Pt mine a insemnat pierdere de vreme ca nu am invatat decat sa numar si tabla inmultirii si impartirii (bine inteles ca si adunarea si scaderea)...

| daiannna_9951 a răspuns:

Un cosmar din care nu ma puteam trezi mereu sufeream din aceasta cauza straight face asta este nu imi place matematica pentru ca pur si simplu nu o inteleg sau poate nu ma are profesorul la inima dar sunt constienta nu inteleg ce se preda dar am logica! Succes!

| ioana_3915 a răspuns:

Pentru mine o teroare si de aceea sunt la uman acum. Poate din cauza profesoarei sau pur si simplu pentru ca nu mi-a placut, nu aveam inclinatie spre partea asta.

| GhAgHiChAdEbUzZzUnAr a răspuns:

Chin,tortura,cea mai naspa materie p care am fqt o laughing)(poate din kuza asta sunt la uman )winking. cei carora le place matematica sunt chiar niste ''ciudati''. nu am nimic cu cei care inteleg matematica dar la loocrari ii tin aproape de mine laughing