| anonim_4396 a întrebat:

ma poate ajuta cineva? Care e diferenta dintre filologie si stiinte sociale, care e mai buna, pentru care ati opta voi si de ce? Avantaje, dezavantaje ...mersi foarte mult

7 răspunsuri:
| Blosssom a răspuns:

Nu este adevarat ce spune TheBubbleGum La stiinte sociale din clasa a XI a vei face decat 3 ore de romana >straight face

| Johanna_9281 a răspuns:

Daca nu-ti plac materiile reale, te sfatuiesc sa dai la filologie, deoarece din clasa a XI-a nu le mai faci, in timp ce la stiinte sociale se fac pana intr-a XII-a. Daca vrei sa discutam, lasa-mi id-ul intr-un mesaj privat si-ti spun cum este la filologie.

| Pandaaaa a răspuns:

Filologie:romana, engleza/franceza, latina etc.stiinte sociale:romana, mate, istorie/geografie, psihologie sau economie(in a 9a, la alegere)sper ca merit si eu funditalove struck

| xXWhisperOfLoveXx a răspuns:

Pai eu duap parerea mea asa alege filologia pentru ca :
Faci limbi straine:engleza, franceza, latina
Si la stiinte sociale este mai greu:
Romana si ogramada de matematica
Naa...depinnde daca esti buna la mate`;)) sau la romana
eu is buna la romana dar eu dau la filologie`;)
Fundaaa?//
;))
PLuss cas primaaa :">:">

UItate aicia la un site poate na o sa-ti dai seama
Filologie:http://forum.portal.edu.ro/index.php?showtopic=81005
Stiinte sociale:http://forum.softpedia.com/lofiversion/index.php/t462019.html
Sauu

Uita-te aicia la materiii:)
Filologie:http://forum.portal.edu.ro/index.php?showtopic=72385
Stiinte sociale:Materiile de baza sunt: romana, engleza/franceza/alta limba straina(depinde la ce vrei, eu sunt la intensiv engleza), istoria, logica, psihologia, cam astea sunt materiile principale. Bacul il dai la romana, engleza(sau ce limba straina o sa faci intensiv), istorie sau geografie si la alegere: logica, psihologie, economie sau filozofie.

Iarrrrrrr

La filologie nu dai bac;)
na depinde ce vrei tuu

Fundaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa?////
Pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee; x; x; x; x; x; x;
PLusss ca ti-a mdat un raspuns lung si bunnn`;))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Frate, a mai fost pusa intrebarea asta de o mie de ori :| Folositi si voi optiunea "search" inainte de a posta o intrebare, pentru a vedea daca aceasta exista deja.
http://sp2.ro/019926

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ce ma ajuta psihologia in economie

| Gabriela_Koto_1999 a răspuns:

La filologie a mai greu decat la stiinte sociale