| carmenkamy22 a întrebat:

Ce animale traiesc la BAlta? Dar in parcuri?

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Tema la biologie sau curiozitate personala? Ai fost vreodata intr-un parc? Ce animale ai vazut tu pe acolo sau intuiesti ca ar putea trai intr-un mediu cu multi copaci, iarba joasa si circulat de oameni?

10 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

In balta:broaste, serpi, vidre.In parcuri pasari, veverite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In balta n-as putea sa iti zic, dar in parcuri vei intalni o sumedenie de exemplare de Manelistus cocalarus, in deplina libertate. Observarea modului de viata a acestor animale e un adevarat spectacol.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In balta traiesc broaste lipitor flamingo etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crap biban purici de apa raci scoici melci de apa etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La balta broasca, crap, biban, caras, platica, rosioara, stiuca, somn, salau, raci, scoici, melci de balta, si altele microscopice

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru. informarea ta in balta traiesc: broaste, serpi, pesti, etc iar in parc : veverite, pasari, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Traiesc barza, cocostrarcul, broasca, tantari.
traiesc plantele trestia, papura, nufarul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In balta am vazut dar in parcuri nici gand. Cine a vazut? La noi in Romania? In parc este numai plante si parcul pentru copii. Am 9 ani si va pup cu drag lumi

| SilviuThisLife a răspuns:

Pasari(barza,rata salbatica,lisita etc

pesti(crap,somn,rosioara,tipar,caras,stiuca)

serpi,broaste

insecte,libelule,tantari, lipitori, viermi si melci

In parc:

Broaste, Veverite, Pasari, Insecte.

Funda?